Ślub to jedna z chwil, na którą wiele z nas czeka całe życie. Chcemy wówczas wyglądać pięknie i olśnić wszystkich gości. Czy jest to jednak możliwe, gdy jednocześnie pracujemy i organizujemy wesele? Jak w tym natłoku zajęć znaleźć chwilę dla siebie, aby się wyciszyć i zrelaksować?
fit.pl
2012-08-23 00:00
Udostępnij
Domowe SPA przed ślubem
Przed ceremonią ślubną, jeśli chcemy wyglądać na wypoczęte i zrelaksowane, warto przeznaczyć 3 dni na zabiegi w SPA. Nie każda kobieta może jednak pozwolić sobie na luksus jakim są ekskluzywne pobyty w salonach odnowy biologicznej. Nie oznacza to, że musi od razu rezygnować z dobrodziejstw, wykonywanych tam zabiegów. Jeśli znajdziemy chwilę dla siebie, możemy przeprowadzić je w domowym zaciszu.

panna%20mlodaTrzy dni relaksu
Celem zabiegów SPA jest odprężenie i odzyskanie energii, a także zadbanie o własne ciało. Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na drogie pobyty w salonach kosmetycznych, warto spróbować domowych sposobów, stosowanych od pokoleń. Po całotygodniowym pośpiechu i braku czasu warto poświęcić dla siebie trochę czasu, aby odpowiednio przygotować się do jednej z najważniejszych uroczystości w życiu każdego człowieka.
Relaks w domowym SPA zaczyna się od przygotowań. Dzień wcześniej należy zgromadzić wszystkie niezbędne produkty. Zioła dostępne są w sklepach zielarskich i aptekach. Warto także przygotować sobie ulubione czasopisma lub książki, które od dawna chciałyśmy przeczytać, ale nie było na to czasu. Następnie ustal z domownikami kiedy i na jak długo zajmiesz łazienkę, aby nikt nie przeszkadzał Ci w czasie odpoczynku. Wszystkie niezbędne produkty i urządzenia np. tradycyjny moździerz lub nowoczesne tj. Speedcook, które będą służyć przygotowaniu zabiegów relaksacyjnych, zgromadź w jednym miejscu, aby mieć do nich łatwy dostęp. Zabierz z łazienki wszystkie niepotrzebne przedmioty, zapal świece i włącz relaksującą muzykę. Jeśli tylko masz na to ochotę, możesz również rozsypać płatki róż lub postawić w widocznym miejscu wazon z kwiatami. Teraz możesz już zrelaksować się i odpocząć…

Dzień pierwszy - relaksująca kąpiel
Pierwszego dnia wystarczy zarezerwować dla siebie godziny wieczorne, aby po ciężkim tygodniu wziąć długą, relaksującą kąpiel w przyjemnej atmosferze, przy spokojnej muzyce. Możemy ją przygotować z różnymi ziołami, np. pokrzywą, która między innymi chroni przed wolnymi rodnikami, wzmacnia skórę oraz paznokcie, a także oczyszcza skórę. Z kolei truskawki między innymi zwężają rozszerzone pory, regenerują, zwiększają elastyczność skóry i odmładzają. Sięgnąć można jednak także po inne substancje, np. rumianek, olejek z drzewa herbacianego, olejek migdałowy, cynamon i wiele innych.

Drugi dzień - smakowity peeling
Na kolejny dzień relaksu przeznacz cały dzień. Rozpocznij go od wyspania się. To ważne, ponieważ nic tak nie działa na urodę jak sen. Następnie przez cały dzień pij dużo niegazowanej wody mineralnej i jedz lekkie posiłki. Zastąp słodycze owocami i warzywami. Popołudniu zrób peeling, dobierając go odpowiednio do typu swojej skóry. Możesz go wykonać przy użyciu moździerza lub szybciej - przy pomocy Speedcooka, np. z kawy, pomidorów, oliwek, migdałów lub różnych owoców. Na zakończenie dnia - przygotuj kolejną relaksującą kąpiel.

Trzeci dzień - odświeżająca maseczka

Ostatniego dnia również zadbaj o swoją dietę. Dzięki lekkim posiłkom i odpowiedniej ilości wody unikniesz uczucia ciężkości i ospałości. Przed południem lub popołudniu nałóż, na przygotowaną wcześniej przez peeling twarz, maseczkę. Należy dobrać ją odpowiednio do typu skóry, zatem jeśli masz cerę tłustą możesz spróbować maseczki z jabłka lub marchwi. Z kolei do cery trądzikowej zastosuj maseczkę z banana i avocado. Można przygotować je przy pomocy moździerza lub robota kuchennego.  Wieczorem kolejny raz przygotujmy sobie kąpiel i zrelaksujmy się.

Dzięki tym 3 dniom będziesz wypoczęta i odprężona, dzięki czemu z pewnością pięknie zaprezentujesz się podczas uroczystości ślubnej, a to przecież bardzo ważne dla każdej panny młodej.

www.wellness.fit.pl

iw