Na rynku jest już wiele produktów odchudzających. Rożnego typu tabletki, plastry oraz herbatki ziołowe. Większość z nich zawiera wiele składników, które mogą negatywnie wpływać na nasz organizm
fit.pl
2010-06-07 00:00
Udostępnij
Herbata Pu erh dobra na wszystko
Jest jednak jedna herbatka powstała na bazie ziół, która ma właściwości nie tylko odchudzające, ale także pozytywnie działające na nasze zdrowie. Jest nią mianowicie czerwona herbata Pu erh.

Herbata jest produkowana w Chinach i ze swych właściwości zdrowotnych znana jest od dawna. Pili ją tylko tamtejsi cesarze, prości ludzie nie mieli do niej prawa. Po wielu badaniach znalazła ona również uznanie w Europie. Herbata ta, swoje działania lecznicze zawdzięcza procesowi produkcji, czyli fermentacji, której podstawą jest długie leżakowanie, dzięki czemu herbata nabiera silnych właściwości leczniczych przez powstanie flawonoidów. Związki te wzmacniają naczynia krwionośne, zapobiegając krwawieniom oraz poprawiają krążenie krwi w naczyniach wieńcowych. Mają właściwości moczopędne, obniżają ciśnienie, jak również są pomocne w leczeniu miażdżycy. Związki zawarte w herbacie powodują polepszenie perystaltyki jelit. Wszystko to wpływa bardzo pozytywnie na pobudzenie procesów metabolicznych, a co za tym idzie zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Udowodnione zostało, że osoby z dużą nadwagą nie stosujące znaczącej diety w ciągu miesiąca przy piciu 3-5 filiżanek naparu mogą schudnąć nawet do 10 kilogramów.

W Chinach herbata Pu Erh jest nazywana „słynnym mordercą tłuszczu”. Trafia tylko w zbędne pokłady tłuszczu, dlatego kiedy nie mamy nadwagi i chcemy tylko obniżyć swój cholesterol nie musimy obawiać się o utratę wagi. Pu Erh pomaga w pracy wątroby, ale także - jak udowodnili naukowcy zmniejsza ilość alkoholu we krwi. Ich badania wykazały, że poziom alkoholu po mniej więcej 2 godzinach może obniżyć się o 0,45 promila, jednak nie jest to metoda na utratę całej ilość alkoholu z krwi.

Ponadto przy prowadzonych badaniach udowodniono również, że spożywanie herbaty ma bardzo dobry wpływ na nadciśnienie, a nawet w mniej zaawansowanych przypadkach może wpłynąć na normowanie procesów nowotworowych.

Reasumując herbata ta ma zbawienny wpływ na pracę wątroby, obniżenie cholesterolu, oczyszczenie organizmu, pobudzenie procesów trawiennych, skuteczną walkę z nadwagą, wzmocnienie organizmu, a także złagodzenie spożycia alkoholu, a oprócz wspaniałych właściwości zdrowotnych ma znakomity wpływ na nasz humor. Może pomóc z układem trawiennym jak i w depresji.

Trzeba pamiętać, aby nie używać do niej cukru dlatego, ze straci ona w ten sposób swoje właściwości. Przy zakupie należy także zwrócić uwagę na to, czy posiada atest SANEPIDU. Jest to najzdrowsza herbata na tutejszym rynku, która ma zbawienny wpływ na cały nasz organizm, dlatego pijmy ją na polepszenie zdrowia i samopoczucia.

Monika Nazim

www.fit.pl