Jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie Kegla?

Trening mięśni Kegla stał się niezwykle popularny wśród kobiet w różnym wieku. Celem treningu jest poprawa kondycji mięśni dna miednicy. Czy ćwiczenia z kulkami gejszy są bezpieczne? Jak ćwiczyć prawidłowo? Zapraszamy do czytania!
2021-04-09 00:00
Udostępnij
Jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie Kegla?

Jak sprawdzić siłę mięśni Kegla?

To mięśnie Kegla odpowiadają za nacisk, jaki może wywierać pochwa na penisa. Jeśli chcesz sprawdzić siłę swoich mięśni, wystarczy, że włożysz do środka dwa palce i spróbujesz zacisnąć wokół nich mięśnie. Siła tego nacisku powie Ci, w jak dobrej kondycji są Twoje mięśnie Kegla. Oczywiście jest to wartość przybliżona. Siłę mięśni dna miednicy można również sprawdzić za pomocą kulek gejszy. Im cięższą i mniejszą kulkę jesteś w stanie utrzymać w pochwie, tym silniejsze są Twoje mięśnie Kegla.

Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są również kulki gejszy sterowane aplikacją na telefon, które wyposażone są w sensory do pomiaru siły mięśni dna miednicy. Aplikacja robi szczegółową analizę siły mięśni, a następnie dostosowuje do nich serię ćwiczeń, które wykonuje się razem z kulkami gejszy i aplikacją.

magicmotionkulkigejszy

Jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy prawidłowo?

Kluczowe w prawidłowych ćwiczeniach mięśni dna miednicy jest poprawne zaciskanie i rozluźnianie mięśni. Mięśnie najłatwiej ćwiczyć na leżąco lub na siedząco, chociaż ta pierwsza opcja jest najkorzystniejsza. Kulki gejszy są o tyle pomocne, że znacznie łatwiej jest zaciskać mięśnie na przedmiocie. Po każdej serii zaciskania mięśni należy wykonać ruchy rozluźniające. To bardzo ważne!

Ćwiczenia można uzupełnić o chodzenie z biofeedbackowymi kulkami gejszy. Drgające kulki waginalne podczas ruchu dodatkowo stymulują mięśnie pochwy, pobudzając je do pracy i regeneracji. Tutaj faktycznie warto pochodzić z kulkami po domu lub wykonać kilka ćwiczeń. Ważne, by nie przekraczać kilku minut dziennie.

Pamiętajcie, że mięśnie Kegla napinamy praktycznie cały czas. Głównie podczas zwykłego siedzenia. Dlatego to ważne, by przeznaczyć odpowiednią ilość czasu na rozluźnianie mięśni dna miednicy. Tylko w ten sposób możliwe jest zwiększenie elastyczności mięśni i poprawa ich kondycji.

Najpopularniejsze błędy podczas ćwiczenia mięśni Kegla

Do najpopularniejszych błędów podczas ćwiczenia mięśni Kegla możemy zaliczyć chodzenie z kulkami gejszy kilka godzin dziennie. Podobnie, jak z innymi treningami, również tutaj z ćwiczeniami nie wolno przesadzić. Wystarczy kilka minut dziennie, by noszenie kulek gejszy dało efekty. Dłuższe noszenie kulek nie przyspieszy procesu wzmacniania mięśni, a może jedynie zakończyć się dyskomfortem. W najgorszym wypadku dojdzie do osłabienia mięśni Kegla, co może spowodować lub pogłębić problemu z nietrzymaniem moczu.

Drugim popularnym błędem jest samo noszenie kulek gejszy, bez wykonywania odpowiednich ćwiczeń, czyli bez zaciskania i rozluźniania mięśni.

Jakie kulki gejszy wybrać?

Na początek potrzebny jest większy rozmiar i lżejsza waga kulki. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie jej wewnątrz pochwy, nawet jeśli mięśnie Kegla nie są najmocniejsze. Kulki gejszy dla początkujących zwykle mają wagę do 50 g i średnicę około 3,5 cm. Kiedy mięśnie pochwy będą mocniejsze, by wspiąć się na kolejny poziom, potrzebne będzie skorzystanie z cięższych kulek. Dlatego warto od razu zdecydować się na zestawy kulek, które dostępne są w zestawie po 2 lub 3 kulki. Taki zestaw nazywamy progresywnymi kulkami gejszy.

svakomkulkigejszy

Warto sięgać po kulki gejszy, które mają dodatkowo mniejsze kulki w środku. Są to wymienione wyżej kulki biofeedbackowe. Z funkcją biofeedback mogą być zarówno podwójne, jak i pojedyncze kulki gejszy, progresywne lub zwykłe.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wykonujesz ćwiczenia prawidłowo i zależy Ci na imponujących efektach, najlepiej wybrać kulki gejszy z aplikacją. Aplikacja idealnie dostosowuje treningi do kondycji mięśni Kegla i informuje, kiedy skurcze wykonywane są nieprawidłowo. Aplikacje są szczególną motywacją do ćwiczeń, ponieważ cały trening jest wtedy bardziej interesujący. Dostępne są również kulki waginalne, które umożliwiają trening poprzez granie w gry. Mowa o kulkach Perifit Kegel Exerciser, które dostępne są w sprzedaży tylko w wybranych sklepach.

Gdzie kupić dobre kulki gejszy?

Kulki gejszy dostępne są w aptekach, ale znacznie szerszy wybór dają dobre sklepy erotyczne. Polecamy na przykład sklep erotyczny N69.pl, w którym można kupić trudno dostępne kulki gejszy Perifit. W dobrym sklepie erotycznym znajdziemy kulki gejszy dla początkujących i zaawansowanych, pojedyncze oraz w zestawie. W przypadku problemów z wyborem kulek gejszy warto skonsultować się ze sprzedawcą, który ma informacje od producentów i wie, które kulki gejszy będą lepsze dla kobiet po porodzie, a które dla kobiet, które chcą dodatkowo wzmocnić mięśnie dna miednicy.