Jak wybrać odpowiedniego dietetyka i trenera osobistego

Obecnie wręcz modne stało się trenowanie na siłowni. Jest to sposób na poprawienie wyglądu sylwetki, poznania nowych osób. Ruch to zdrowie, dlatego lepiej wybrać aktywność fizyczną niż spędzać czas przed ekranem komputera lub telewizora. Nie zawsze warunki pogodowe sprzyjają temu, aby ćwiczyć na zewnątrz. Warto wobec tego pomyśleć o znalezieniu ciekawych form aktywności w pomieszczeniach zamkniętych. Na siłowni możliwości jest wiele, nie trzeba ograniczać się do podnoszenia ciężarów. Jeszcze lepszy efekt uzyska się po skorzystaniu z usług dietetyka i trenera personalnego.
2023-01-30 00:00
Udostępnij
Jak wybrać odpowiedniego dietetyka i trenera osobistego

W poszukiwaniu odpowiedniego trenera personalnego

Trenerka personalna to świetne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią. Kluczową kwestią staje się poznanie prawidłowej techniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Bez tego niestety łatwo o popełnienie wielu błędów i wyrobienie złych nawyków. Wzrasta nawet ryzyko kontuzji, dlatego szczególnie na początku warto skorzystać z usług doświadczonego profesjonalisty. Dobry trener przygotuje idealny plan treningowy, zgodnie z możliwościami, oczekiwaniami. Będzie cały czas do dyspozycji, skoryguje błędy i zaproponuje różne poprawki. Mając plan i będąc pod czujnym okiem fachowca, treningi od razu staną się efektywniejsze. Będzie to inwestycja w zdrowie i satysfakcjonujący wygląd.

Na co zwracać uwagę?

Przy wyborze trenera personalnego warto mieć na uwadze to, jak wygląda. Sam musi być przykładem, dobrze się prezentować. Kolejną kwestią będzie to, aby czuć się swobodnie w towarzystwie trenera. Ma on motywować do działania, szczególnie w kryzysowych momentach. Istotne jest, aby był zaangażowany. Ma słuchać i wyczerpująco odpowiadać na pytania. Jego zadaniem jest nauczanie poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń. Znaczenie ma kreatywność i pomysłowość. Trener personalny modyfikuje plan treningowy w taki sposób, aby klient mógł uzyskać pożądane efekty. Na siłownię istotny jest także odpowiedniej strój, czyli przykładowo legginsy push up, koszulka z oddychającego materiału, stanik sportowy. Nie może zabraknąć również wygodnego obuwia z amortyzacją.

Nie tylko trening ma znaczenie - zadbaj również o dietę

Trzeba pamiętać o tym, że samo wykonywanie ćwiczeń nie wystarczy do tego, aby uzyskać pożądane efekty. Istotne jest także zadbanie o właściwe zbilansowaną dietę. Dla osób początkujących może stać się to problematyczne. Świetnym rozwiązaniem jest dietetyk online. Nie trzeba odwiedzać go osobiście. Wszystko można załatwić przez internet. Jest to duże udogodnienie, oszczędność czasu i pieniędzy. Dietetyk ułoży odpowiedni jadłospis, zgodnie z prowadzonym trybem życia. Weźmie on pod uwagę masę ciała, wiek, wagę, stan zdrowia. Menu będzie zgodne z osobistymi preferencjami klienta i oczywiście tym, jakie chce uzyskać ciele treningowe. Inna dieta jest potrzebna w przypadku redukowania tkanki tłuszczowej niż budowania masy mięśniowej. Warto powierzyć przygotowanie planu żywieniowego osobie, która ma w tym temacie wiedzę i doświadczenie.