Jak zacząć trenować pod okiem eksperta?

Trening personalny dla wielu osób kojarzy się wciąż bardzo „luksusowo”. Tymczasem jest to coraz bardziej popularna forma dbania o zdrowie i kondycję, na którą mogą sobie pozwolić nie tylko celebryci. Decydując się na treningi pod okiem profesjonalnego trenera zadbamy nie tylko o ciało, ale także o nasz dobrostan psychiczny. Plan treningowy ułożony przez trenera, który weźmie pod uwagę nie tylko naszą aktualną kondycję, aktywność fizyczną czy sposób odżywiania się, będzie krokiem ku zmianom, które mogą mieć kluczowy wpływ na nasze zdrowie.
Aleksandra Załęska
2024-01-20 10:56
Udostępnij
Jak zacząć trenować pod okiem eksperta?

Styczeń i początek roku to doskonała okazja do analizy minionego roku i podsumowań. W naszej kulturze stało się już tradycją planowanie nowych działań i formułowanie ambitnych celów. Stawiamy sobie wyzwania, którymi chcemy zaimponować sobie i innym, dążąc do pozytywnych zmian, a najczęściej skupiamy się na aktywnym podejściu do kondycji i dbałości o zdrowie. Niestety, czasami ta motywacja okazuje się krótkotrwała, a po kilku dniach zaczynamy szukać licznych wymówek usprawiedliwiających naszą opieszałość. Według statystyk, tylko 8% osób utrzymuje się przy noworocznych postanowieniach, a nawet 80% rezygnuje z wyznaczonych celów do końca lutego. Jak uniknąć tego scenariusza?

Świadomość korzyści z wzmocnienia motywacji stanowi kluczowy element. Każde noworoczne postanowienie kryje w sobie powód do zmiany, a zrozumienie korzyści płynących z danej decyzji jest pierwszym krokiem ku utrzymaniu postanowienia. Natalia Głowicka, marketing manager Klub Fitness UP, podkreśla, że świadomość korzyści, takich jak poprawa sylwetki czy troska o zdrowie, utrudnia rezygnację z podjętych działań.

Postanowienia związane ze zdrowiem i kondycją są istotne, a ich realizacja staje się łatwiejsza dzięki wsparciu. Wspólne treningi w klubie fitness, gdzie spotykamy osoby o podobnych celach, wzmacniają determinację i podtrzymują motywację. Przy tym trening personalny pod okiem profesjonalnego trenera może przynieść jeszcze lepsze rezultaty.

Wybierając trening personalny, warto rozważyć kilka kwestii. Klub fitness powinien zapewniać przyjazną atmosferę, być otwarty dla każdego klienta i pomagać zrozumieć, dlaczego świadome i systematyczne treningi przyczynią się do poprawy kondycji i zdrowia. Przed rozpoczęciem treningów warto spotkać się z trenerem, porozmawiać i nawiązać pozytywną relację, co z pewnością wpłynie na efektywność współpracy.

Treningi personalne są odpowiednie dla różnych grup, również dla osób po kontuzjach czy tych, które samodzielnie ćwiczą, ale nie widzą oczekiwanych efektów. W Klubie Fitness UP istnieje także możliwość treningów personalnych w grupach do 6 osób, co stanowi alternatywę dla indywidualnych zajęć.

W końcu, ważne jest, aby klub fitness angażował się w pomoc klientom w osiąganiu ich celów zdrowotnych. Klub Fitness UP, otwierając nowoczesny klub w budynku Infiniti we Wrocławiu, zapewnia trenerów gotowych wspierać klubowiczów na każdym etapie ich drogi do lepszego zdrowia i kondycji.