Męski trening – przygotuj się do wiosny - propozycje

Mężczyzna na siłowni to bardzo popularny widok. Można powiedzieć, że dla większości aktywnych osób to właśnie siłownia jest ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu, jednak nawet mężczyźni w większości przypadków potrzebują pomocy w kwestii doboru idealnego planu treningowego. Na jakie możliwości warto zwrócić szczególną uwagę?
2019-02-27 00:00
Udostępnij
Męski trening – przygotuj się do wiosny - propozycje

Zaufaj specjaliście – wybierz trenera personalnego

Decydując się na rozpoczęcie swojej przygody z siłownią, powinniśmy mieć u swojego boku osobę, która na ćwiczeniach z obciążeniem zjadła wszystkie zęby. Dobrym wyborem w takiej sytuacji będzie trener personalny, czyli nasz opiekun w treningu siłowym. Oprócz ułożenia dopasowanej pod nasze oczekiwania i możliwości rozpiski pozwoli on na szybszą realizację wyznaczonego wcześniej celu. Ćwiczenia pod okiem specjalisty dadzą lepsze efekty oraz będą bezpieczniejsze dla naszego zdrowia. https://personaldragon.pl to trener personalny we Wrocławiu, mogący pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w kulturystyce.

Trening personalny to jednak jedna z kilku form spędzania wolnego czasu na siłowni. Oprócz współpracy z doświadczonymi specjalistami możemy zdecydować się na trening na własną rękę lub zorganizowane zajęcia fitness w grupie, dostępne niemalże na każdej siłowni.

Nie bój się zorganizowanych zajęć w grupie

Większość aktywnych mężczyzn bardzo trudno przekonać do uczestnictwa w zajęciach fitness, które proponowane są przez niemalże wszystkie siłownie w Polsce. A szkoda, bo w ich ofercie możemy znaleźć zajęcia przeznaczone nie tylko dla pań. Wśród rozrywek odpowiednich dla mężczyzn można wymienić między innymi spinning, czyli jedną z najbardziej energetycznych form aktywności. To nic innego jak ćwiczenia na rowerach stacjonarnych, które nieco się różnią od sprzętu dostępnego w domu bądź w strefie cardio na siłowni. Spinning korzystnie wpływa na układ oddechowo-krążeniowy, poprawia kondycję i wzmacnia odporność. Podczas jazdy mocno pracują przede wszystkim nogi i brzuch.

Sztanga twoim przyjacielem

Dla mężczyzn poszukujących zajęć angażujących niemalże wszystkie partie ciała dobrym wyborem będą ćwiczenia ze sztangą. One również dostępne są w niemalże każdej siłowni i klubie fitness. Ich główną zaletą jest możliwość spalenia zbędnej tkanki tłuszczowej oraz podkreślenie najważniejszych mięśni – nóg, brzucha, klatki piersiowej, barków oraz rąk.

Full Body Workout, czyli idealny plan dla indywidualistów


Ostatnią możliwością aktywnego spędzania czasu na siłowni jest samodzielny trening. W dzisiejszych czasach jest on bardzo prosty do wykonania. W sieci krąży mnóstwo rozpisek ułożonych przez specjalistów, które przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych już osób. Dla mężczyzn idealny wydaje się plan Full Body Workout, który angażuje wszystkie partie mięśniowe w trzech dniach treningowych. Od stopnia naszego stażu oraz możliwości siłowych zależy wybór odpowiednich ciężarów, oraz ilości powtórzeń.

Dobrą alternatywą dla FBW będzie rozbicie treningu poszczególnych partii mięśniowych na osobne dni, jednak w tym przypadku warto skorzystać z opinii trenera personalnego, który będzie w stanie dobrać najbardziej efektywne ćwiczenia pod kątem naszych oczekiwań.