fit.pl mobile logo

Jak zebrać się na trening, gdy wszystko cię rozprasza

Jest mnóstwo pokus, by spędzić leniwie czas na leżaku na działce lub w restauracji z przyjaciółmi. Masz dużo możliwości i pretekstów, żeby zapomnieć o sporcie. Jak więc znaleźć w sobie motywację, by mimo to udać się na trening? Podpowiada Jakub Mauricz, trener i dietetyk sportowy

Zacznij od małych kroków

Jeśli sport nie należy jeszcze do twoich codziennych, rutynowych nawyków, zacznij powoli wprowadzać go do swojego życia tak, by żadna, ani dobra, ani zła pogoda, nie mogła Cię później od niego odciągnąć. Sukces to suma małych kroków. Radzę rozpocząć od 30-minutowego porannego rytuału, który z powodzeniem wykonasz we własnym domu, kiedy reszta domowników jeszcze śpi, a Ty nie musisz czekać w korkach ani przebierać się w szatni. Rozpocznij od prostych ćwiczeń mobilizacyjnych, takich jak rozciąganie. Kiedy poczujesz, że zrobiłeś się bardziej elastyczny, dorzuć kilka pompek, a przy każdym powtórzeniu podciągnij na zmianę kolana do klatki piersiowej. Kilka przysiadów również nie zaszkodzi. W ten sposób możesz budować swoją podstawową sprawność i za kilka tygodni poczujesz, że nie możesz już żyć bez sportu – mówi Jakub Mauricz.

Nie szukaj wymówek

Długi dzień w pracy i wizja leniwego wieczoru lub kino plenerowe nie powinny być pretekstem do zrezygnowania z aktywności. Najtrudniejsze są początki, więc gdy już zaczniesz regularnie ćwiczyć, szkoda zaprzepaścić ten wysiłek i dobrą kondycję. Lato to przecież najlepszy czas, by biegać czy jeździć na rowerze na świeżym powietrzu. Nie zastanawiaj się więc nad tym, jaki pretekst na dziś znaleźć, ale jak połączyć dobrą letnią zabawę z aktywnością, która pozwoli ci utrzymać formę. Wystarczy wybrać się z przyjaciółmi na spacer lub w weekend na odkryty basen. Ćwiczenia to przecież nie tylko intensywny trening na siłowni. Możesz sprawdzić też czy w pobliskim parku latem nie odbywają się zorganizowane ćwiczenia, takie jak aerobik na trawie lub czy twoje centrum sportowe nie oferuje zajęć na zewnątrz, takich jak np. nordic walking. Dobrym pomysłem jest też wypróbowanie plenerowych przyrządów do ćwiczeń, które coraz częściej pojawiają się w miejskiej przestrzeni zielonej.

Wspieraj swój organizm podczas wysiłku fizycznego

Czasem szukasz pretekstów, by zrezygnować z aktywności dlatego, że twój organizm podpowiada ci, że ma już dość. Na co dzień starasz się połączyć pełnię życia towarzyskiego z wszechstronnym dbaniem o siebie, a dodatkowo w grafiku masz przecież pracę i dom. To zdecydowanie zbyt dużo, jeśli odpowiednio nie wesprzesz swojego ciała. Dlatego jeśli ćwiczysz, zatroszcz się też o prawidłowo zbilansowaną dietę i włącz do jadłospisu specjalne produkty przygotowane z myślą o aktywnych, które posiadają wysoką zawartość białka serwatkowego WPC 80, taurynę zmniejszającą odczucie zmęczenia czy kolagen, który pomoże zregenerować skórę i stawy obciążone podczas aktywności, takie jak np. batony proteinowe z serii Bakalland BA! Protein.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
paula1608

Wystarczy dobra motywacja. U mnie był to ślub i szybkie efekty ćwiczeń i diety po iqgreen. 100% naturalnych składników a przyspiesza metabolizm jak należy.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl