Prowadzenie zdrowego stylu życia, jak również dobry wygląd stają się coraz popularniejsze. Zwłaszcza, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami, zainteresowanie redukcją wagi  oraz polepszeniem wyglądu jest znacznie większe  
fit.pl
2015-04-08 00:00
Udostępnij
Masaż bańką chińską a cellulit
Doskonale wiadomo, że prawdziwym utrapieniem i powodem kompleksów u kobiet jest cellulit i wyjście w stroju kąpielowym w ciepły wakacyjny dzień może być nie lada problemem a dotyczy to niestety większości Pań.

W czołówce skutecznych i sprawdzonych sposobów jego zwalczania jest bańka chińska, a dokładnie masaż z wykorzystaniem gumowych baniek chińskich.

Masaż bańką chińską polega na wytworzeniu podciśnienia, które doprowadza do wciągnięcia skóry do bańki, powodując intensywne przekrwienie tkanek. Z małych naczyń krwionośnych zostają wyssane pewne ilości białych i czerwonych ciałek krwi. Po wynaczynieniu stają się ciałem obcym i zostają usunięte z organizmu a wraz z ciałem obcym usuwane zostają toksyczne związki,  które miedzy innymi powodują powstawanie cellulitu. W miejsce usuniętych krwinek napływa „świeża” utlenowana krew, która przyspiesza regenerację oraz ożywia skórę.

Przed użyciem do masażu baniek chińskich należy przygotować skórę, jest to pierwsza część zabiegu antycellulitowego czyli wykonanie kolejno głaskania, intensywnego rozcierania oraz oklepywania miejsca, które później będzie masowane bańką chińską. Następnie wykonujemy okrężne lub posuwiste ruchy zassaną bańką chińską na ciele z dużą ilością oliwki do masażu.  Na koniec wykonujemy oklepywanie i głaskanie w celu zakończenia zabiegu.

Regularne stosowanie zabiegu masażu bańka chińską w serii ok. 10 masaży ( średnio co 2-3 dni) odnosi widoczne skutki. W połączeniu z dietą oraz ćwiczeniami fizycznymi, możemy zredukować cellulit w bardzo dużym stopniu oraz szybkim czasie. Poprawi się nie tylko wygląd skóry,
ale również jej koloryt i jędrność.

Odczucia których doświadczyć można podczas tego masażu są różne. Dla niektórych może być całkiem przyjemne zaś dla innych bolesne. Uzależnione jest to od miejsca, które jest masowane  oraz od odczuć i wysokości progu bólu masowanego.

Do głównych przeciwwskazań do masażu bańką chińską należą:
- ciąża
- menstruacja
- nowotwory
- gruźlica
- wysoka gorączka
- zmiany skórne
- zaburzenia krzepliwości krwi
- żylaki
- wysiękowe zapalenie stawów

Wskazaniami oraz skutkami masażu bańką chińską jest redukcja cellulitu, wymodelowana sylwetka, podniesienie pośladków, usunięcie toksyn z organizmu, odczucie zrelaksowania.

Należy pamiętać, że masaż bańką chińską jest bardzo intensywny a co za tym idzie,  po masażu mogą pojawić się przekrwienia lub siniaki, które w krótkim czasie znikną,  więc nie powinno to zniechęcać do dalszej walki z cellulitem tym bardziej, że efektywność tego zabiegu jest dostrzegalna gołym okiem już po kilku razach, co niesie za sobą grono zadowolonych Pań.

baner energia

Magdalena Mańka
masażystka w STUDIO ENERGIA

www.fit.pl