Warto się nad tym zastanowić, ponieważ deser, który właśnie pojawił się w Twojej wyobraźni, może sporo powiedzieć o Twojej osobowości. Rozwikłajmy zagadkę Twojego temperamentu, nastroju i wyczucia smaku
2017-05-10 00:00
Udostępnij
Psychologia słodyczy

Każdy z nas posiada określone preferencje smakowe. Wszystko zaczyna się od języka, na którym umiejscowione są receptory smakowe, które przesyłają sygnały do mózgu i decydują o tym, jakie lubisz potrawy, jakich nigdy nie spróbujesz oraz dlaczego dzisiaj masz ochotę na coś innego niż wczoraj.


Preferencje smakowe mają także związek z naszymi…. zachowaniami!

Słodka psychologia, czyli badanie korelacji między smakowymi preferencjami, a temperamentem, jest coraz bardziej popularna. Wiedza na ten temat przydaje się nie tylko do tworzenia wyjątkowych deserów. Mogą z niej czerpać także sami smakosze.

Tajemnicą wpływu słodyczy na dobre samopoczucie jest wytwarzana w mózgu serotonina. Ten niezwykły neuroprzekaźnik potrafi w ekspresowym tempie sprawić, że przestaniesz zaczniesz się uśmiechać, nabierzesz pozytywnego podejścia do życia i wstąpi w Ciebie wzmożona energia.

Mówi się, że zwolennicy białej czekolady to osoby niezdecydowane, entuzjaści gorzkich przekąsek to prawdziwi znawcy dobrego smaku, natomiast ci, którzy lubią rozkoszować się deserem z aromatem kawy, często tracą nad sobą panowanie. Czyżby?

Ci, którzy wybierają najsłodsze desery, zazwyczaj są także fanami sportów ekstremalnych,  dalekich wycieczek oraz… ryzykownych relacji! Już wiesz dlaczego mężczyźni częściej sięgają po słodkie przekąski, a kobiety zadowalają się wytrawnym smakiem gorzkiej czekolady? Kobiety, chociaż słyną ze swojej emocjonalności, są łagodniejsze i wbrew wszelkim stereotypom, bardziej panują nas wybuchami złości.

O wyborze słodyczy nie decydują wyłącznie stałe preferencje smakowe, ale także kontekst sytuacyjny. Z tego powodu raz sięgniesz po słodki deser pralinowy Satino Smak Paryża, a przy innej okazji będziesz rozkoszować się kawową przekąską Satino Smak Wiednia  lub Satino Smak Rzymu z dodatkiem białej czekolady. Pozytywne rezultaty w poprawie samopoczucia gwarantowane!

Wybór rodzaju deseru zależy także od indywidualnego wyczucia smaku, który zmienia się wraz z wiekiem. Jeśli dodatkowo jesz zdrowiej niż kiedyś i częściej zwracasz uwagę na etykiety, także odkryjesz nową przyjemność w jedzeniu słodyczy. Dzieci oraz mężczyźni wybierają te proste zestawienia, podczas gdy kobiety uwielbiają eksperymenty. Właśnie dlatego Desery Satino Smaki Świata to idealna przekąska dla wymagających degustatorek.

Rozpływający się w ustach czekoladowy mus zestawiony z trzema zaskakującymi smakami, spełni nawet najbardziej wymagające oczekiwania. Chociaż wydaje się, że to ten sam deser oparty na podobnej recepturze, każdy smak Satino zaprowadzi Cię do innego zakątka Europy. Rzym, Wiedeń i Paryż – trzy wymarzone podróże, które możesz odbyć w przerwie na lunch czy podczas leniwego popołudnia spędzanego w domu.

Jesteś w nastroju na romantyczny wieczór? A może wolisz cieszyć się słodkim lenistwem i ciszą? Czujesz spadek ciśnienia ale nie masz już ochoty na kolejną filiżankę kawy? Otwórz lodówkę i sięgnij po jeden z trzech smaków świata, ukrytym w deserze Satino. Co powie o Tobie dzisiejszy wybór?