Wybierz się na spacer lub aerobik, a wrócisz do domu z uśmiechem na twarzy. Kiepskie samopoczucie ulega zdecydowanej poprawie po wysiłku fizycznym!
fit.pl
2010-08-12 00:00
Udostępnij
Spacer przywraca dobry nastrój
spacer humor tekstZa nasze dobre samopocziucie odpowiadają enderfiny – hormony szczęścia, które wytwarzają się na skutek przyjemnych dla nas bodźców. Żarty, zakupy, dobry film, tabliczka czekolady czy pachnąca kąpiel – to najczęściej stosowane sposoby na poprawę humoru, ale nie dla osób aktywnych, którzy lubią ruch. Dla miłosnikaów aktywności fizycznej najlepszą metodą na uśmiech jest sport. Hormony szczęścia powstają także pod wpływem wysiłku.

Wcale nie musisz wylewać siódmych potów na siłowni. Jeśli doskwiera ci smutek, wyjdź z domu na spacer, rower lub basen. Nie tylko wrócisz odprężona i pozytywnie nastawiona do świata, ale także lżejsza. Dbając w ten sposób o dobre samopoczucie, tracisz kalorie. Kobietom nic tak nie poprawi humory jak spadek wagi i mniej centymetrów w talii. Endorfiny powodują nie tylko radość, ale także mogą łagodzić bóle, w tym głowy i mięśni. Zmniejszenie bóli migrenoowych może nastąpić po którki spacerze, koniecznie na świeżym powietrzu.

www.fit.pl