Zgodnie z tradycją sylwestrowy wieczór to czas radości i oczekiwania na nadejście Nowego Roku. Jest on także okazją do refleksji i podsumowań. Co powiecie na spędzenie sylwestra w SPA?  
fit.pl
2010-11-03 00:00
Udostępnij
Sylwester w stylu wellness
Niemal do końca XIX wieku wieczór sylwestrowy w Polsce był świętem rodzinnym, które  obchodzono w gronie najbliższych. Sylwester, określany też mianem Wigilii Nowego Roku, był symbolem przełomu oraz nadchodzących zmian. W tym wyjątkowym, pełnym oczekiwania czasie domownicy gromadzili się przy stole i dzielili się specjalnie wypiekanymi na ten cel bułeczkami, zwanymi „szczodrzakami” lub „nowymi latami’. Składali sobie przy tym życzenia obfitości, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

Czerpiąc z tradycji, hotel Młyn Klekotki resort & spa zaprasza na celebrowanie obchodów Nowego Roku w kameralnej atmosferze, z dala od hałasu i huku fajerwerków. W magiczny, sylwestrowy wieczór goście zasiądą do uroczystej kolacji, podczas której skosztują wykwintnych potraw z klekotkowej kuchni. Kiedy zegar wybije godzinę dwunastą, zgodnie  ze zwyczajem, goście przywitają Nowy Rok i złożą sobie życzenia. Noworoczny toast lampką szampana zostanie wzniesiony na łonie natury, w malowniczej mazurskiej scenerii – pod starym, 600-letnim dębem. Dla chętnych, uwieńczeniem sylwestrowego wieczoru będzie rozgrzewająca kąpiel w jacuzzi pod gwiazdami. Dodatkowo dla klientów hotelu przygotowano specjalne rabaty na niektóre masaże oraz zabiegi SPA, m.in. na kuracje na bazie kosmetyków fridge.

Masaż doskonale łagodzi objawy stresu i zmęczenia. W hotelu goście mogą skorzystać  z masażu kamieniami bazaltowymi oraz Lomi-Lomi. W zestawie zabiegów objętych rabatem nie brakuje również masaży z wykorzystaniem ciepłej czekolady czy złocistego, rozgrzanego miodu. Podczas ich wykonywania wydziela się słodki, uspokajający zapach, dzięki któremu masaż nabiera również właściwości aromaterapeutycznych. Taki zabieg niezwykle relaksuje i pobudza zmysły. Masaż czekoladowy uwalnia endorfiny oraz sprawia, że skóra staje się aksamitnie gładka. Ciepły miód rozgrzewa natomiast ciało, wspomagając naturalne procesy oczyszczania organizmu z toksyn.

Goście mogą skorzystać również z zabiegów na ciało. Kuracja Mocna kawa na bazie całkowicie naturalnych kosmetyków fridge nie tylko uelastycznia skórę, ale i poprawia samopoczucie. Towarzyszący kuracji aromat świeżo palonej kawy pobudza zmysły oraz dodaje energii. Po zabiegu warto skusić się na filiżankę espresso w ogrodzie zimowym, z malowniczym widokiem na ośnieżone lasy.

Noworoczny pobyt w hotelu Młyn Klekotki resort & spa to także czas odpoczynku na łonie natury. W ramach 3-dniowego pakietu przyjeżdżający mogą wziąć udział w spacerze  z przewodnikiem po okolicy, podczas którego poznają lokalne atrakcje oraz piękno mazurskiej przyrody. Dla gości przygotowano także trening nordic walking z instruktorem. Czas spędzony na świeżym powietrzu pozwoli uczestnikom rozluźnić się i nabrać energii. Po dniu pełnym wrażeń goście mogą odprężyć się w saunie parowej z aromaterapią lub w saunie suchej  z brzozowymi witkami.

www.fit.pl