Wellness to dobre samopoczucie, to umiejętność wytworzenia w swoim umyśle świadomości, że nikt inny tylko on jest odpowiedzialny za stan swojego zdrowia i tylko on może podejmować działania mające na celu poprawę oraz zachowanie dobrego zdrowia. Jak to osiągnąć? Poprzez 3 klucze
fit.pl
2010-04-01 00:00
Udostępnij
Trzy klucze Twojego wellnessu
welness2Klucz pierwszy – Zbilansuj dietę

Zbilansowana dieta to taka, która jest bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach, dzięki czemu nasz organizm funkcjonuje poprawnie.

Podstawą zbilansowanej diety jest spożywanie odpowiednich ilości pokarmów z pięciu grup produktów:
  • pieczywo, produkty zbożowe i ziemniaki
  • warzywa i owoce
  • mięso i ryby
  • mleko i produkty mleczne
  • tłuszcze i cukry

Dokonywanie zdrowych wyborów to trudne, ale zarazem ważne wyzwanie. Dzięki odpowiedniej diecie nie tylko poczujesz się lepiej, ale na pewno poprawisz wygląd swojej sylwetki.

Klucz drugi – Ćwicz regularnie

O zaletach aktywności fizycznej można mówić i mówić w nieskończoność. Regularne wykonywanie ćwiczeń powoduje wzmocnienie serca i układu krwionośnego. Dzięki temu można znosić większe i dłuższe obciążenia. welness3Ćwiczenia pomagają również łatwiej radzić sobie ze stresem. Osoby uprawiające regularne ćwiczenia mają więcej energii. Ich organizmy są sprawniejsze oraz bardziej dotlenione. Dzięki ćwiczeniom staniesz się bardziej dynamiczny i wesoły. Będziesz mieć więcej energii aby radzić sobie z codziennymi zadaniami. Osoby ćwiczące rzadziej chorują, a jeśli już im się to przytrafi jakaś choroba, wówczas szybciej zdrowieją..A przede wszystkim ćwiczenia dają bardzo dużo radości.

Klucz trzeci – Pij dużo wody

By utrzymać prawidłowa masę ciała należy pić dużo wody. Woda jest także częścią zdrowej i zbilansowanej diety. Woda podtrzymuje prawidłowe krążenie, utrzymuje właściwy bilans płynów ciała. Głowna wskazówka dotyczy picia od 6 do 8 szklanek wody dziennie. Oczywiście regularnie ćwicząc zapotrzebowanie na wodę zwiększa się. Woda ma dla organizmu człowieka wielkie znaczenie: ułatwia jedzenie, bierze udział w transporcie składników odżywczych do tkanek i komórek, usuwa zbędne produkty przemiany materii. Picie odpowiedniej ilości wody nie tylko dobrze wpłynie na twoja figurę, ale sprawi, że będziesz dobrze się czuć, a dzięki temu osiągniesz kolejny stopień wtajemniczenia wellness.

www.fit.pl