Stres w pracy nierozładowane napięcia, skumulowanie emocje powodują frustrację, złość a w konsekwencji także niebezpiecznie choroby. Pobudzony wulkan można na szczęście ugasić, lekiem na całe zło bywa wyciszenie  
fit.pl
2011-06-29 00:00
Udostępnij
Zapanuj nad ciałem i wycisz się!
wyciszenieStłumione emocje lubią wracać i psuć nam nie tylko zdrowie i urodę, ale także eksplodując w nieoczekiwanych momentach.

Szansą, a na poskromienie burzy i złośnika tkwiącego w naszym wnętrzu jest pozbycie się złych mocy poprzez rozładowanie negatywnych emocji w konsekwencje wpłynięcie na spokojne wody wyciszenia.

Jak to zrobić?

Etap pierwszy: rozładowanie

Gdy klątwy cisną się na usta, masz ochotę krzyczeć, a agresja rozpiera Twoje ciało, nie pozwól, by ten wulkan zaatakował najbliższych!

Nastaw ciało na ruch!

Najlepszym wentylem bezpieczeństwa skierowanym w dobrą stronę jest oczywiście ruch. Dlatego nie czekaj na eksplozję, załóż buty i biegaj, wolisz taniec? Wyszalej złe emocje przy swojej ulubionej piosence, jeśli czujesz przypływ energii zamień ją na po pożyteczną pracę: skoś trawę lub przekop grządki, a jeśli i to nie pomaga, pomyśl o zajęciach fitness, złą energię doskonale rozładowują lekcje aerobiku połączonego z kickboxingiem czy choćby szybka lekcja dance!

Etap drugi: wyciszenie

Gdy sytuacja wymyka się spod kontroli emocje zaczynają wzbierać, dla wielu osób doskonałym sposobem na ekspresję uczuć jest zmiana otoczenia, a w szczególności świeże powietrze, które doskonale oczyszcza i odblokowuje. Jeśli zamiast worka treningowego i odkurzacza chcesz efektywnie powrócić do formy, zrób sobie spacer. Podczas przechadzki skup się na oddechu, zamknij oczy, wdychając i wydychając powietrze i postaraj się skupić na zapachu otoczenia zwłaszcza lasu lub parku, który najlepiej koi złe emocje.

Lekarstwem na złość może być również z relaksacyjna muzyka oraz kilka ćwiczeń oddechowych, angażujących ramiona, przeponę i płuca. Terapią wspomagającą mogą być także zajęcia z jogi lub pilatesu w domowym zaciszu lub klubie fitness. Wykorzystując poszczególne techniki ćwiczeń i balansu nad ciałem szybciej zapanujesz nad stresem, lękiem i złością.

[-------]

Metody wyciszenia doskonale uzupełniają się tuż po rozładowaniu dlatego jeśli czujesz, jak siły i emocje słabną odpocznij, przystań, przejdź od biegu do spaceru, oddychaj głęboko. Po długim wysiłku wycofaj się, odpocznij i wsłuchaj się w to, co mówi Twoje ciało.

spacer2

Świetną metodą na ukojenie i osłabnienie złych emocji jest także spacer po plaży latem, górska wycieczka, wieczór we dwoje w romantycznej atmosferze a także masaż, wykonany dłonią ukochanej osoby. Planując np. wspólne chwile we dwoje, pamiętaj zatem do pozytywnej wymianie partnerskiej energii.

Każdego dnia możesz zapanować nad złością, stresem i problemami, ćwicz zatem swój organizm każdego dnia:
  • po długim i stresującym dniu pracy, weź relaksującą kąpiel;
  • zmieniaj otoczenie, gdy bliscy emanują złą energią;
  • naucz się utrzymywać naturalny rytm odpoczynku i aktywności: każdego dnia wygospodaruj choćby pół godziny na relaks dla ciała i duszy;
  • nie bój się marzeń, przydają się najbardziej nieoczekiwanych momentach;
  • naczuć się asertywności, gdy wiesz, że powinnaś/powinieneś odmówić w jakiejś sprawie, nie bój się głośno wyrażać swojego zdania, unikniesz kumulowana złości i negatywnej energii.

www.wellness.fit.pl