Przyczyną nieudanego seksu może stać się nadmierna ilość wypitego alkoholu. Pomimo tego, że wino, jak i inne alkohole rozluźniają i dodają pewności siebie, to jednak wiele osób uzależnionych od alkoholu zmaga się z problemami w uzyskaniu erekcji i osiąganiu satysfakcji ze zbliżenia. Kobiety sięgające po trunki nie są w stanie osiągnąć orgazmu, zdarza się także, że tracą ochotę na seks. Dzieje się tak, gdyż alkohol doprowadza do znacznego obniżenia libido. Działanie alkoholu prowadzi do hamowania reakcji układu nerwowego, przez co zmniejsza się intensywność odpowiedzi nerwowej na bodźce docierające do człowieka. Substancja odurzająca skutkuje tym, że organizm nie odpowiada na bodźce seksualne czy też jego reakcja zostaje osłabiona. Takie zjawisko określane jest jako impotencja alkoholowa.
2021-05-05 00:00
Udostępnij
Czym jest impotencja alkoholowa?

Impotencja alkoholowa- jakie daje dolegliwości?

Impotencja alkoholowa jest bardzo uporczywą przypadłością, gdyż daje wiele trudności oraz dolegliwości, których jest przyczyną. Alkohol etylowy w dużym stopni metabolizowany jest w wątrobie, jeśli jej funkcjonowanie zostanie zaburzone, wówczas doprowadza to do obniżonej produkcji testosteronu. Ten męski hormon rozkłada się właśnie w tym narządzie. Jeśli poziom testosteronu we krwi znacznie zmaleje, wtedy obniży się również libido, czyli mężczyzna nie będzie odczuwał takiego popędu płciowego oraz podniecenia. Alkohol daje również inne przykre dolegliwości, które odbijają się na kondycji psychicznej mężczyzny. Przede wszystkim odczuwa on wstyd i staje się mniej pewny siebie. Ma to związek także z jego zmianą wyglądu, gdyż po alkoholu twarz staje się zaczerwieniona oraz opchnięta. Dzieje się tak, jeśli w organizmie obecnych jest wiele toksyn i zostaje pobudzone ukrwienie w obszarze twarzy. Po alkoholu panowie zmagają się również często z bezsennością, przez co czują się oni ciągle zmęczeni. To także nie sprzyja podejmowaniu się aktywności seksualnej.

Alkohol a proces erekcji

Alkohol wywołuje zaburzenie stężenia cukru w krwiobiegu. Działa to negatywnie na funkcje seksualne, w szczególności u panów. Zmagają się oni więc z niemożnością uzyskania erekcji, jednakowo po spożyciu trunku czy też przez jego częste i długotrwałe spożywanie. Nadmierne spożywanie alkoholu doprowadza do sporych uszkodzeń wątroby, ale także pozostałych narządów. Schorzenia natomiast stają się przyczyną męskich dysfunkcji seksualnych. Choroby odpowiedzialne za męskie kłopoty w sferze seksualnej to między innymi: marskość wątroby, poalkoholowe zapalenie albo stłuszczenie wątroby. Erekcja jest bardzo skomplikowanym procesem, a w jej prawidłowym działaniu przeszkadza właśnie alkohol. Nawet intensywna stymulacja seksualna w tym wypadku nie da zadowalających rezultatów. Alkohol stanowi swego rodzaju blokadę, która uniemożliwia osiągnięcie oraz utrzymanie stanu podniecenia. Ponadto niestabilne ciśnienie tętnicze krwi alkoholika jest spowodowane właśnie impotencją alkoholową. Aby osiągnąć pełny wzwód, niezbędne jest osiągnięcie danej wartości ciśnienia, które wywoła napłynięcie zwiększonej ilości krwi do penisa. Dzięki wzmożonemu ukrwieniu u mężczyzn pojawia się i utrzymuje na odpowiedni czas wzwód. Panie natomiast mogą odczuwać przyjemność z seksu i osiągnąć szczytowanie.

Jak leczyć impotencję alkoholową?

Impotencja alkoholowa jest wynikiem nadmiernej ilości wypijanego alkoholu. Co ważne, może być ona skutecznie leczona. Proces leczenia opiera przede wszystkim na terapii alkoholizmu. Istotną kwestią jest zwłaszcza detoks alkoholowy. Dzięki niemu można usunąć z organizmu nagromadzone toksyny i zapewnić mu potrzebnych do funkcjonowania składników odżywczych. W ten sposób ciało człowieka wraca do pełnej harmonii. Po paru godzinach pacjent jest w stanie zauważyć różnicę. Ponadto, problem ten można leczyć środkami farmakologicznymi. W sprzedaży są również suplementy diety, które mogą wspierać funkcje seksualne. Zostały one opracowane na bazie naturalnych wyciągów roślinnych, przez to często okazują się nie wystarczająco skuteczne. Do leczenia stosuje się przede wszystkim inhibitory fosfodiesterazy typu 5, takie jak Viagra czy Kamagra które odznaczają się wysoką efektywnością. Ważne jest jednak głównie to, aby dana osoba powstrzymała się od spożywania alkoholu, który jest źródłem problemu.