fit.pl mobile logo

Dlaczego witamina D jest niezbędna dla naszego zdrowia?

Kości, mięśnie, serce, a także samopoczucie – co mają ze sobą wspólnego? Witaminę D3! Jej niedobory mają fundamentalny wpływ na nasze zdrowie. Przyjrzyjmy się, jak do nich nie dopuścić

Witaminy to składniki odżywcze, których organizm nie jest w stanie sam wytworzyć, dlatego należy zadbać o to, by znalazły się w naszej diecie. Jednak z witaminą D jest odrobinę inaczej. Może być ona syntetyzowana przez nasze ciało, kiedy na naszą skórę padają promienie słoneczne. By do tego doszło musimy eksponować ją przez 5-10 minut w pełnym słońcu, nie rzadziej niż dwa – trzy razy w tygodniu.

Niestety, przy Polskim klimacie jest to możliwe tylko przez cztery miesiące w roku. I to też nie zawsze, ponieważ kremy z filtrem i poziom zanieczyszczenia powietrza sprawiają, że nawet latem możemy cierpieć na niedobory witaminy D. Według badań już nawet 90% naszej populacji może dotykać ten problem.

Choroby powiązane z niedoborami D3

Funkcje witaminy D3 wiążą się przede wszystkim z wapniem i fosforem. Wpływa ona na regulacje tych pierwiastków w naszym organizmie. Gdy witamina D jest utrzymywana na właściwym poziomie, pozwala nam na utrzymanie dobrego stanu kości, zębów oraz zapobiega powstawaniu krzywicy, czy osteoporozy.
Ale D3 odgrywa też znaczną rolę dla naszej odporności. Dzięki niej rzadziej zapadamy na rożnego rodzaju infekcje. Badania również wykazują, że D3 zmniejsza ryzyko rozwoju niektórych chorób autoimmunologicznych (takich jak stwardnienie rozsiane) i nowotworów (szczególnie w przypadku jelita grubego i prostaty).
Witamina D ma też ogromny wpływ a nasz układ krwionośny, między innymi zmniejsza ryzyko zachorowania na miażdżycę. Co więcej ma tez ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Utrzymanie odpowiedniego jej poziomu pozwala ograniczyć rozwój depresji, ale też innych chorób psychicznych, takich jak schizofrenia i nerwica.
Pamiętajmy, że wielu z nas ma niedobory witaminy D, ale nie ma natychmiastowych objawów, albo nie zdaje sobie z nich sprawy. Bardzo często też nie łączymy swoich dolegliwości z tym konkretnym deficytem.

Skąd wziąć tyle słońca zimą?

Kiedy nie możemy wyjechać za granicę, by nacieszyć się słońcem, zostaje nam suplementacja i wzbogacenie jej za pomocą naszej diety.

Witaminę D można znaleźć przede wszystkim w bardzo tłustych rybach takich jak tuńczyk ( w 100 g, 79 IU), łosoś (100g 521 IU), świeży śledź (100 g 926 IU). Jednak pamiętać, że ryby hodowlane zwykle mają niską zawartość witamin, a za to dużo niezdrowych metali ciężkich. Więc, by skorzystać w pełni z tych produktów, warto kupować je tylko z bio-hodowli.

Innym, bezpiecznym rozwiązaniem, który w doskonały sposób zapewnia suplementację witaminy D jest olej DuoLife RegenOil. Produkt ten łączy w sobie aż 13 olejów roślinnych, wzbogaconych o szereg witamin, w tym K2, MK7 i przede wszystkim D3. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu zyskujemy połączenie oleju roślinnego z suplementem diety, bogatym w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy.

Forma oleju sprawia, że możemy włączyć suplementację witaminy D do naszego jadłospisu na stałe. Możemy go z łatwością stosować, kiedy przygotowujemy swoje posiłki. Regularne spożywanie już nawet jednej łyżeczki oleju sprawi, że nasze ciało poczuje się jak na słonecznej plaży. Co więcej, produkt ten jest odpowiedni dla wegan, ponieważ źródłem witaminy D3 są porosty, a nie produkty odzwierzęce.

Brak zróżnicowanej diety i odpowiedniej ilości witamin w naszej diecie może mieć ogromne konsekwencje dla naszego zdrowia i ducha. Warto świadomie podchodzić do swojego zdrowia. Zawsze lepiej zapobiegać chorobom niż je leczyć!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl