Kolagen to ważny składnik w naszym organizmie. Zwykle kojarzy się z pięknym i młodym wyglądem, ale nie jest to jego podstawowa rola. Kolagen pełni funkcje strukturalne we wszystkich tkankach, a jednocześnie stanowi około 1/3 ogółu białek organizmu. Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego i trawiennego, sprawny przebieg procesów metabolicznych, a także kondycję stawów i narządów ruchu, pomaga kontrolować ciśnienie krwi, rozszerza tętnice i pomaga oczyszczać ich ścianki z zalegającego tłuszczu. Warto wiec dowiedzieć się jak dzięki kolagenowi zadbać o ogólny stan swojego organizmu
2022-04-01 00:00
Udostępnij
KolagenCito - lifting organizmu

Kolagen nie tylko dla urody

Jedną z najważniejszych funkcji białek kolagenowych jest utrzymanie strukturalnej integralności wszystkich tkanek i narządów. Nie tylko wypełnia on przestrzeń między komórkami, ale również zapewnia wytrzymałość mechaniczną tkanki, przez co należy rozumieć twardość, sprężystość, elastyczność, sztywność. Korzystny dla uprawiających sport. Ponadto kolagen wiąże wodę w tkankach, bierze udział w procesie krzepnięcia krwi i spełnia niezwykle istotną rolę w procesach regeneracyjnych takich jak gojenie ran, tworzenie blizn czy zrastanie się kości po złamaniach. Dla wielu kobiet bardzo ważne są pielęgnacyjne efekty, jakie kolagen daje skórze, paznokciom i włosom. Pozytywnie wpływa on na procesy odnowy komórkowej w skórze oraz utrzymuje odpowiedni poziom jej nawilżenia, co ma odzwierciedlenie w kondycji, wyglądzie, sprężystości. Jego odpowiedni poziom gwarantuje również mocne i lśniące włosy oraz piękne paznokcie.

Kolagen jest także niezastąpiony dla osób, które chcą zadbać o zdrowy układ ruchu. Umożliwia on lepsze wchłanianie składników mineralnych, wyraźnie zwiększając gęstość kości (macierz pozakomórkowa kości składa się bowiem w 90% z kolagenu i jego połączeń z wapniem, magnezem i fosforem). Wspiera także procesy ochronne i naprawcze w tkance chrzęstnej, zmniejsza aktywność enzymów odpowiedzialnych za stany zapalne i ból.

Utrzymaj kolagen na odpowiednim poziomie

Już po 25 roku życia poziom kolagenu w naszym organizmie maleje, natomiast po 50 następuje nagły spadek jego syntezy, a po 60 roku ustaje całkowicie. U kobiet jest to proces szczególnie nasilony ze względu na menopauzę. Z biegiem lat odtwarzanie włókien kolagenowych ulega zmniejszeniu i zanika a te, które są ulegają ścieńczeniu i pofragmentowaniu. Włókna kolagenowe mogą ulec zniszczeniu również pod wpływem zbyt dużej aktywności fizycznej, obciążeń wywołanych urazami mechanicznymi, zaburzeń hormonalnych, stresu, a także nadmiernej ekspozycji na słońce. Jak widać nie jest to więc proces, który jest zależny wyłącznie od wieku. Każdy z nas może być narażony na większe niż normalnie spadki poziomu kolagenu. W takich przypadkach cały organizm zaczyna odczuwać te niedobory. Powinniśmy jak najszybciej zacząć działać, gdy tylko zauważymy pierwsze objawy niedoboru. Należy szczególnie obserwować kondycję skóry, włosów i paznokci. Przy niedoborach skóra traci jędrność, jest przesuszona i zaczynają się pojawiać zmarszczki. Włosy stają się cienkie, łamliwe i rozdwajają się, także nasila się ich wypadanie. Kości stają się bardziej podatne na złamania, a podczas ruchu pojawia się ból kręgosłupa, barków, kolan, bioder.

Kolagen na już!

Działająca od ponad 100 lat znana z wysokiej jakości produktów kultowa, niemiecka firma Reutter ma doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które borykają się z niedoborami kolagenu lub chcą w sposób profilaktyczny zadbać o odbudowę całego organizmu. Tworząc dobroczynny KolagenCito wzbogacony o witaminę C wyszła naprzeciw tym oczekiwaniom. Produkt w postaci miękkich pastylek ten nie tylko skutecznie wspomaga jędrność skóry, ale także wspiera łagodzenie zmarszczek i zmniejszenie cellulitu. Zawartość witaminy C pomaga w prawidłowej produkcji i przyswajaniu kolagenu. Zapewnia to wysoką przyswajalność, a jednocześnie mobilizuje organizm do ponownej próby produkcji tego ważnego składnika.

Firma Reutter, będąca pionierem w produkcji dobroczynnych produktów o prozdrowotnym wspomaganiu postanowiła postawić na najwygodniejszy z możliwych sposobów podania. Kolagen Cito zamknięty został w niezwykle wygodnej do podania formie miękkich pastylek. Każda pastylka zawiera aż 400 mg wysokogatunkowego kolagenu, dzięki czemu stawia go w czołówce wszystkich dostępnych na rynku produktów. Już 3 pastylki dziennie pozwalają przywrócić jego równowagę w organizmie. KolagenCito jest stworzony dla każdej kobiety i każdego mężczyzny chcących odkryć dojrzałe piękno.

Wieloletnie doświadczenie oraz niemiecka jakość to gwarancja wysokiej jakości i niepowtarzalne procesy produkcji. KolagenCito jest produktem zastrzeżonym w Urzędzie Patentowym.

Już po pierwszym zastosowaniu czuje się w ustach, że KolagenCito to produkt oryginalny i drzemie w nim jakość!
Staraj się zachować młodość i wspieraj regenerację organizmu. Postaw na to, co najlepsze dla Twojego organizmu i jeśli potrzebujesz wsparcia na cito, to słusznym wyborem jest wysokogatunkowy KolagenCito.
Kupisz w aptekach i zielarniach w dobrej cenie, ok. 33 zł.