Jak woda działa na organizm człowieka i ile powinniśmy jej pić?

Żyjąc w ciągłym pośpiechu wiele Polek i Polaków zapomina o prawidłowym nawodnieniu. Woda, to substancja umożliwiająca prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu i regulująca temperaturę ciała a jej brak może odbijać się nawet w pogorszonym samopoczuciu i objawach takich jak bóle głowy czy trudności w skupieniu. Poniżej o tym ile powinno się dostarczać wody do organizmu a także o nowoczesnych sposobach filtrowania przy użyciu specjalnych dzbanków filtrujących.
2023-05-18 00:00
Udostępnij
Jak woda działa na organizm człowieka i ile powinniśmy jej pić?

Ile wody powinno się pić?

Ilość wody, którą powinno się codziennie przyjmować jest uzależniona od wielu czynników. Płeć, sylwetka, styl życia czy indywidualne zapotrzebowanie to czynniki które kształtują dzienne zapotrzebowanie.  W tym celu najskuteczniejszym rozwiązaniem jest kontakt z dietetykiem ale można też wyliczyć to na własną rękę korzystając ze wzoru  "masa ciała w kg"x30ml.  Drugi sposób jest o tyle mniej trafny, że nie uwzględnia zapotrzebowania na wodę w wyniku dużej aktywności, która przypadku sportowców może nawet podwajać zwykłą ilość. Dodatkowo, mężczyźni z uwagi na inną budowę powinni spożywać nieco więcej wody, toteż do wyniku spokojnie mogą dodać 2 lub 3 szklanki. Jak wiadomo, o prawidłowym nawodnieniu łatwiej pamiętać, kiedy woda jest tuż pod ręką. Odpowiedzią na to mogą być dzbanki filtrujący firmy Brita. Dzięki nim, można pić wodę już z kranu a nowoczesne filtry nie tylko zmiękczają wodę ale zatrzymują też szkodliwe metale takie jak miedź i ołów. Tak przefiltrowana woda jest zdrowsza dla organizmu a dodatkowo wybierając tak ekologiczne rozwiązanie nie wpływamy na poprawę stanu środowiska.

Sprawdź na superpharm.pl - https://www.superpharm.pl/brita-maxtra-hard-water-expert-20055.html

Dzbanki do filtrowania wody firmy Brita

Decyzja o kupnie dzbanka filtrującego to nie tylko inwestycja w przyszłość z powodu oszczędności na wymiennych filtrach ale także ogromna wygoda, ponieważ dźwiganie zgrzewek wody ze sklepu do mieszkanie przestaje być już koniecznością. Obecnie zakup dwóch oryginalnych filtrów marki Brita to koszt porównywalny do około 3 zgrzewek wody a wydajność jednego to aż 150 litrów wody, co samo w sobie jest nie tylko oszczędnością pieniędzy ale też bardzo ekologicznym rozwiązaniem, z uwagi na ograniczenie zużycia plastiku. Jeszcze bardziej korzystny finansowo jest zakup zestawu składającego się z trzech sztuk filtrów. Taka paczka to zapas na 3 miesiące, lub 450 litrów wody. Filtry mają też zastosowanie w przeciwdziałaniu osadzaniu się kamienia na czajnikach. Dzięki zmiękczaniu wody i filtrowaniu z niej cząsteczek niechcianych materiałów znacząco redukują ten proces, utrzymując czajniki w czystości. 

Sprawdź na superpharm.pl - https://www.superpharm.pl/brita-pure-performance-23947.html

Działanie wody na organizm

Woda odgrywa niezastąpioną rolę w ciele człowieka. Odpowiada za wiele funkcji z których najważniejsza to hydratacja czyli nawodnienie organów. Woda jest rozprowadzana równomiernie po całym organizmie i stanowi rdzeń płynów ustrojowych. Jej drugą ważną funkcją jest regulacja temperatury całego organizmu w tak zwanej termoregulacji. W czasie silnego wysiłku fizycznego organizm produkuje pot, który odprowadza temperaturę z organizmu. Podczas intensywnej pracy ciało zużywa duże zapasy wody, toteż niezbędne jest ich ciągłe uzupełnianie. Woda stanowi też bardzo ważny komponent w procesie trawienia. Umożliwia rozpuszczanie różnych substancji odżywczych a także nawilża błony śluzowe ścianek układu pokarmowego. Właśnie dlatego kluczowe jest, by codziennie dostarczać do swojego organizmu co najmniej dwa litry wody, jednak w przypadku większości osób zalecana jest o wiele większa ilość, czasem przekraczająca nawet 3 litry.