fit.pl mobile logo

Na czym polega operacja nosa kostnego?

Operacja plastyczna nosa (medycznie nazywana rynoplastyką) jest jedną z trzech najczęściej wykonywanych operacji plastycznych zaraz obok liposukcji i powiększania piersi. Jej popularność wynika między innymi z faktu, że nos jest najbardziej widocznym organem.

Czy warto zrobić sobie operację nosa?

Mankamenty nosa mają negatywny wpływ na samoocenę, psychikę, a w bardzo zaawansowanych przypadkach, mogą powodować nawet stany depresyjne. O ile inne niedoskonałości naszego ciała jesteśmy w stanie zamaskować np. odpowiednim ubraniem, czy dobrze wykonanym makijażem, o tyle na kształt naszego nosa nie mamy niestety wpływu.

Rynoplastykę wykonuje się z dwóch powodów:

-wskazania medyczne. Rekonstrukcja budowy nosa ze względu na przebyty uraz, chorobę lub wady wrodzone. Najczęstszym wskazaniem medycznym jest jednak wyprostowanie skrzywionej przegrody nosowej,

-wskazania estetyczne. Głównym i najczęstszym zamierzeniem takiej operacji jest zmiana kształtu nosa tak, aby był zgrabny i proporcjonalny. Korekta najczęściej dotyczy usunięcia garbu, asymetryczności lub np. zbyt spiczastego czubka nosa.

Operacje nosa dzieli się również na:
-otwartą, podczas której wykonuje się cięcie w kształcie litery W (zostaje mała blizna pooperacyjna),
-zamkniętą, w której chirurg wykonuje cięcia wewnątrz nosa, aby uzyskać dostęp do kości oraz chrząstek, które wspierają nos.

Na koniec wymienię ważne informacje, z których każdy, kto chciałby wykonać plastykę nosa, powinien zdawać sobie sprawę:

-warto uświadomić sobie, że idealny kształt nosa nie istnieje. Istnieje idealne dopasowanie kształtu nosa do twarzy, rynoplastyce można poddać się dopiero wtedy, gdy jego wzrost i rozwój zostały ukończone. U kobiet następuje to około 15 roku życia, a u mężczyzn około 18 roku życia,

-plastyka przerośniętych małżowin nosowych oraz wyprostowanie przegrody nosowej są zabiegami refundowanymi przez NFZ.

Oczywiście wszystkie powyższe zabiegi można wykonać w prywatnych klinikach, gdzie wykwalifikowani specjaliści przeprowadzą fachową operację nosa.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
irenan

Ja mam zalecenie od laryngologa, żeby poddać się takiemu zabiegowi ze względu na problemy z oddychaniem, zwłaszcza w nocy. Laryngolog powiedział, że to przez krzywą przegrodę nosową. Faktycznie, mój nos do najpiękniejszych nie należy, a jeśli mogę jego wygląd skorygować przy okazji operacji przegrody to czemu nie. Jestem z pzń i dużo znajomych chodzi do certusa i sobie chwalą, ale nikt nie miał tam robionej operacji przegrody nosowej. Ja jestem już po konsultacjach i zapowiada się obiecująco. Dla mnie ogromnym atutem jest profesjonalne podejście lekarza, który mi wyjaśnił specyfikę zabiegu i przeprowadził ze mną dokładny wywiad.

Zgłoś nadużycie-
Eryka Xawa

Właśnie miałam taki nos jak w artykule :) Nie lubiłam go bardzo i zawsze wiedziałam, że zrobię z nim porządek ;)No i w końcu ładnie mi go zrobili w szpitalu lux med, teraz jest idealny.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl