fit.pl mobile logo

Po czym poznać, że czas już na zmianę okularów?

Okulary, to jeden z tych wynalazków, który umożliwił powrót do normalnego funkcjonowania niezliczonej ilości osób na świecie. Dzięki nim spora część z nas jest w stanie nie tylko normalnie widzieć na co dzień, ale również spełniać swoje pasje i realizować się zawodowo.

Z czasem jednak szkła i oprawki zużywają się, a potem przestają spełniać nasze wymagania, co bezdyskusyjnie prowadzi nas do wizyty u okulisty, a potem także optyka. Po czym poznać, że to już czas na wymianę szkieł w okularach?

1. Pogorszenie ostrości widzenia

2. Zmęczone oczy

3. Uszkodzenia powierzchni szkieł

 

Pogorszenie ostrości widzenia

Jedną z najbardziej oczywistych i prostych do zauważenia wskazówek, które oznaczają, że czas już wymienić okulary, jest oczywiście pogorszenie jakości widzenia pomimo używania szkieł.

Proces ten zwykle zachodzi dość powoli i w pierwszej chwili możemy tego nie zauważyć, jednak gdy z czasem odkrywamy, że nie jesteśmy w stanie dostrzegać przez okulary tylu szczegółów, co kiedyś, to znak że pora już wybrać się do okulisty, a następnie wybrać nowe soczewki, dopasowane do naszej wady.

Nie zawsze wiąże się to z koniecznością wymiany samych oprawek, jednak jeżeli te są już znoszone, bardziej opłaca się zrobić od razu całość.

 

Zmęczone oczy

Gdy zaczynamy gorzej widzieć w obecnych okularach, naszym naturalnym odruchem jest mimowolne i często nieświadome wytężenie wzroku, aby dostrzec to, czego nie widzimy zbyt ostro.

Podobna sytuacja zachodzi w momencie, gdy ktoś jeszcze nie ma okularów, chociaż powinien je nosić. Gdy wysilamy nasz wzrok do poważniejszej pracy, oczy szybciej się męczą, co z czasem również zaczniemy odczuwać.

Jest to więc jeden z sygnałów, który powinien zaprowadzić nas na kontrolę wzroku, jeżeli nie mamy w zwyczaju robić jej regularnie. Jeżeli okulista potwierdzi zmianę wady, nowe okulary korekcyjne pozwolą nam pozbyć się nieprzyjemnego uczucia zmęczenia.

 

Uszkodzenia powierzchni szkieł

O ile nie wzbogaciliśmy naszych szkieł o dodatkową powłokę, która zabezpiecza je przed rysowaniem, z czasem zaczną się na nich pojawiać drobne ryski, zadrapania, a czasem też i poważne zarysowania.

Te ostatnie najczęściej wynikają z braku odpowiednio uważnego obchodzenia się z okularami, jednak ich mniejsze wersje również są irytujące. Patrzenie przez zniszczone szkła powoduje również, że nasze oczy bardziej się męczą, a także jest po prostu nieprzyjemne.

Gdy odkryjemy zatem, że nasze okulary nie mają już nieskazitelnej powierzchni, powinniśmy jak najszybciej zadbać o ich wymianę.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl