Ziemista cera, zmarszczki, pogarszająca się kondycja fizyczna, zagrożenie śmiertelnymi chorobami, rosnące wydatki … To tylko niektóre ze skutków ubocznych palenia papierosów
fit.pl
2010-06-07 00:00
Udostępnij
Pomóż sobie, pomóż innym !
- Palę bo lubię! Mogę rzucić w każdym momencie, kiedy tylko zechcę. W ten sposób najczęściej nałogowcy odpowiadają na niewygodne pytania dotyczące palenia. Ten, kto podjął próbę zerwania z uzależnieniem jednak dobrze wie, jak ciężką walkę trzeba stoczyć, aby wyleczyć się z zabójczego nałogu.

Rzuć palenie i pomagaj
Papierosy uzależniają nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Sama silna wola w większości przypadków nie wystarcza. Jak zatem znaleźć motywację i wsparcie, aby zrezygnować z tytoniu? 17 maja br. marka Finicotin rozpoczęła akcję „Rzuć palenie i pomagaj”. Każda osoba, która – dzięki gumie Finicotin – podejmie walkę z nałogiem, może wesprzeć wybraną akcję charytatywną i pomóc osobom potrzebującym! Aby zrezygnować z papierosów, palacz potrzebuje nie tylko wsparcia w postaci preparatów łagodzących skutki odstawienia używki, ale także silnej motywacji. Stąd pomysł na naszą akcję. Uważamy, że możliwość pomocy potrzebującym będzie dla osób palących silnym bodźcem do zerwania z nałogiem – mówi Patrycja Nowakowska Product Manager marki Finicotin.

Finicotin to pierwsza guma bez nikotyny!
Finicotin to innowacyjny produkt, idealnie dopasowany do potrzeb osób walczących z nałogiem, ponieważ pomaga pozbyć się uciążliwych objawów fizycznych oraz uzależnienia psychicznego. Całkowicie naturalny skład Finicotin opiera się bazie ekstraktu z korzenia Kudzu i czerwonokrzewu (Rooibos).Finicotin to wyjątkowa guma, ponieważ oprócz właściwości terapeutycznych również wybornie smakuje.

 

 

 

Rakotwórcze gumy

Badania angielskich naukowców, z Medical Research Council z Queen Mary University of London udowodniły, że nikotyna dostarczana w formie doustnej (żucie tytoniu, gumy z dodatkiem nikotyny czy ssanie pastylek z palenie2terapeutyczną nikotyną) wpływa na aktywację rakotwórczych zdolności komórek, co prowadzi do powstania i rozwoju nowotworu jamy ustnej, który jest szóstym najczęściej występującym na świecie oraz jednym z najbardziej śmiertelnych nowotworów!

Receptory nikotynowe

Według naukowców z Harvardu oraz z Hospital Bichat w Paryżu korzeń Kudzu doskonale sprawdza się można wykorzystać w kuracji osób uzależnionych od nikotyny. Uczeni ci tłumaczą, że nikotyna rozwija swoje działanie w organizmie poprzez tzw. receptory nikotynowe. Kiedy osoba uzależniona rzuca palenie, receptory te nagle stają się wolne i pojawia się niepokój, rozdrażnienie i inne niekorzystne objawy - nikotynowy głód. Naukowcy ci twierdzą, że substancje zawarte w Kudzu (w szczególności izoflawony) od razu obsadzają wolne receptory, łagodzą reakcje odwykowe i przez to ułatwiają wyjście z nałogu.

Zamiast papierosa – puzzle

Każdego, kto zakupi dwuwarstwową gumę do żucia Finicotin, wspomagającą walkę z nałogiem nikotynowym, marka zaprasza na stronę www.finicotin.pl. Tam za pomocą numeru seryjnego z opakowania, należy dokonać rejestracji. Następnie można wybrać cel, który chce się wesprzeć i tym samym wziąć udział w zbiórce charytatywnej. Jeśli zakupimy mniejsze opakowanie Finicotin (12 szt.), przekażemy na wybrany cel 1 zł. Z kolei numer seryjny z większego opakowania (24 szt.) umożliwia wsparcie danej akcji kwotą 5 zł.

Po uzbieraniu pełnej kwoty na dany cel, zostanie rozpoczęta kolejna zbiórka. Im więcej osób wykaże się silną wolą i zrezygnuje z papierosów, tym więcej akcji charytatywnych i ludzi otrzyma wsparcie. W serwisie znajdują się również inne propozycje wspierające naszą walkę z nałogiem. Można – zamiast papierosa – zagrać w jedną z gier puzzle. Ułożenie danego obrazka oznacza jednorazowe przekazanie dodatkowej złotówki na rzecz określonego celu.

www.fit.pl