Rany, otarcia i stłuczenia. Co zabrać ze sobą na wakacje, aby szybko pokonać ten problem?

Podczas wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej dochodzi do różnych kontuzji i urazów. Wiedzą o tym zwłaszcza rodzice małych dzieci. Aby urlop nie został zakłócony, warto mieć przy sobie kilka produktów, które będą cennym wsparciem. Podpowiadamy, co powinno się znaleźć w każdej apteczce, aby nie trzeba było przerywać wypoczynku wyprawą w poszukiwaniu apteki.
2019-09-12 00:00
Udostępnij
Rany, otarcia i stłuczenia. Co zabrać ze sobą na wakacje, aby szybko pokonać ten problem?

Oczyszczanie rany – tradycyjne preparaty w nowoczesnej formie

Woda utleniona to standardowy produkt, jeżeli chodzi o podstawową pomoc w gojeniu ran. Jednak zabieranie jej w buteleczce może być problematyczne – zwłaszcza podczas podróży samolotem, czy też w innych przypadkach kiedy ilość miejsca w bagażu jest mocno ograniczona. Od jakiegoś czasu w aptekach można znaleźć wodę utlenioną w żelu.

Na wszelki wypadek warto również mieć w swojej apteczce kilka ampułek z solą fizjologiczną. Bardzo dobrze sprawdzi się do przemywania wszelkiego rodzaju mocno zabrudzonych otarć. Będzie niezastąpiona również w przypadku problemów z oczami i.. katarem. Sól fizjologiczną można zakrapiać jak tradycyjne krople do nosa.

Szycie rany w środku lasu

Latem nie ma nic przyjemniejszego niż wybrać się z całą rodziną w jakieś zaciszne miejsce. Biwak w lesie, z dala od cywilizacji brzmi bardzo dobrze dopóki nie trzeba wszystkiego zwijać w popłochu i pędzić na ostry dyżur z rozciętym łukiem brwiowym. Przezornie, warto wiec zabrać ze sobą specjalne plastry chirurgiczne, które służą do zamykania ran. Warto je mieć pod ręką, zwłaszcza jeżeli jesteśmy rodzicami wyjątkowo energicznych maluchów.

Preparat do zadań specjalnych

W przypadku ekstremalnych skaleczeń bądź poparzeń, warto jest mieć ze sobą specjalny żel na gojenie ran. Takie preparaty zawierają specjalne składniki, które wspierają naturalną regenerację naszej skóry. Dodatkowo mają dwojakie działanie: w przypadku ran suchych, będą zabezpieczały naskórek przed utratą zbyt dużej ilości wody. W przypadku ran sączących się – zaabsorbują nadmiar płynu i stworzą warstwę ochronną pomiędzy raną a bandażem czy plastrem – dzięki temu unikniemy przykrej konieczności odrywania opatrunku od zaschniętej rany. Takie działanie świetnie sprawdzi się w przypadku poparzeń: po uprzednim schłodzeniu poparzonego obszaru odpowiednią ilością wody, wystarczy nałożyć warstwę żelu na gojenie ran.

Jak widać, wyjeżdżając na wakacje z powodzeniem jesteśmy w stanie sami udzielić sobie, bądź swoim najbliższym pierwszej pomocy. Wystarczy tylko odpowiednio przygotować się do tego przed wyjazdem i zaopatrzyć swoją apteczkę w niezbędne preparaty.

Więcej na https://www.help4skin.pl/produkty/zel-hydrokoloidowy-przyspieszajacy-gojenie-ran