27 kwietnia w Białej Podlaskiej odbędzie się pierwsza edycja MISS AWF 2010. Impreza ma charakter ogólnopolski - każda Akademia Wychowania Fizycznego wysyła trzyosobową reprezentację dziewczyn, wyłonioną w wewnętrznym konkursie piękności, by walczyły o ten największy tytuł
fit.pl
2010-04-26 00:00
Udostępnij
AWF-y wybiorą swoją miss
W poniedziałek siedemnaście kandydatek zmierzy się o tytuł najpiękniejszej dziewczyny, która będzie królowała przez okrągły rok z koroną Miss Polski Akademii Wychowania Fizycznego.

Wspólny projekt łączy Akademię Wychowania Fizycznego z całej Polski. Na uroczystej Gali będziemy mogli zobaczyć dziewczyny z: Zamiejscowego Wydziału Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, Akademii Wychowania Fizycznego z Warszawy, Wrocławia, Poznania, AWFiS z Gdańska oraz katowickiej AWF. Zabraknie zatem dziewczyn z krakowskiej AWF oraz Zamiejscowego Wydziału Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Gala Miss Polski AWF jest projektem Komisji Uczelnianej Wychowania Fizycznego, która działa przy Parlamencie Studentów RP. Organizacją pierwszej edycji zajęła się Rada Samorządu Studentów z Białej Podlaskiej, natomiast historia wyborów miss Zamiejscowego Wydziału WF w Białej Podlaskiej (to filia warszawskiej AWF) wybiega cztery lata wstecz, gdy Rada Samorządu Studentów zorganizowała I wybory Miss w 2006 roku. Udział wzięły trzy kandydatki. Tamte wybory zostały przeprowadzone w Kawiarence u Bochenka i obfitowały w zabawę,humor i mało to miało wspólnego z "prawdziwymi" wyborami.

rss

Samorządowcy kolejne wybory postanowili zorganizować z rozmachem i pełnym profesjonalizmem: sponsorzy, jury, firmy z ubraniami, fryzjerki, kosmetyczki, scena i wiele innych, wybory odbyły się w auli ZWWF. Publiczność dopisała i w II edycji jury mogło oceniać osiem kandydatek. Tą najpiękniejszą okazała się Katarzyna Bilko.

Po wyborach pojawiły się głosy wśród studentów, że tego typu impreza przyciąga wielką rzesze widzów i kolejna edycja powinna odbyć się w hali sportowej podlaskiej uczelni. Idąc za głosem ludu samorządowcy zorganizowali III wybory i odbyły się one w hali. Ten największy obiekt w Białej Podlaskiej prawie pękał w szwach. Największą liczbę głosów od jury otrzymała studentka fizjoterapii Paulina Nowicka.

www.fit.pl