fit.pl mobile logo

Aktywnie z wędką w ręku

Panuje przekonanie, że wędkarstwo jest nudne i nużące. Wędkarz powinien wyróżniać się niezwykłą cierpliwością, ponieważ musi siedzieć w miejscu, przez wiele godzin wpatrywać się w spławik i czekać na branie. W niektórych przypadkach jest to prawda, ale…nie zawsze. Bywają sytuacje, gdy wędkarstwo wymusza na miłośniku łowienia ryb mnóstwo aktywności, a nawet sporej sprawności fizycznej. Nie ma tu miejsca na nudę i siedzenie w jednym miejscu na krzesełku, a jednodniowa wyprawa może skutkować zakwasami w nogach.



Brzegiem Jeziora

Metoda spinningowa polega na ciągłym szukaniu nowych miejscówek i aktywnie żerujących drapieżników. To nie wędkarz czeka aż ryba znajdzie zarzuconą przynętę, jest wręcz odwrotnie! Zapalony spinningista przemieszcza się wzdłuż linii brzegowej i obławia kolejne ciekawe łowiska, w poszukiwaniu drapieżników. Ta technika nie ma nic wspólnego z wpatrywaniem się w spławik. Podczas spinningowania używane są sztuczne przynęty, które wprawiane w ruch przy pomocy wędki i kołowrotka nagle „ożywają” i zaczynają imitować małe rybki – na które polują drapieżcy. Po kilku lub kilkunastu rzutach w danej miejscówce, wędkarz zmienia stanowisko szukając kolejnego, potencjalnego stanowiska szczupaka lub sandacza. W ten sposób sprawny spinningista jest w stanie przemierzyć nawet kilka kilometrów brzegiem rzeki lub jeziora. Tak aktywne wędkowanie wymaga nie lada sprawności fizycznej oraz wytrzymałości.

Z pokładu łodzi

Wielu wędkarzy nie wyobraża sobie wyprawy bez pontonu lub łodzi. Do sporej liczby miejsc nie dotrzemy pieszo i nie dorzucimy łowiąc z brzegu. Tysiące miłośników wędkarstwa stało się szczęśliwymi posiadaczami jednostek pływających, o różnej wielkości i z różnym napędem. Wciąż popularne są niewielkie łódeczki lub pontony, napędzane wiosłami lub silnikami elektrycznymi, lecz coraz częściej widzimy też piękne, bardzo dobrze wyposażone profesjonalne łodzie wędkarskie, przemieszczające się po wodzie z olbrzymią prędkością. Doczepione do nich silniki o mocy 10, 20 czy 50 KM, w skrajnych przypadkach przekraczające nawet 100KM nie są rzadkością na naszych wodach śródlądowych, dzięki czemu nawet odległe łowiska stają otworem przez szczęśliwym posiadaczem takiej jednostki. Nawet jednodniowa wyprawa zamienia się bardzo aktywne wędkowanie, bowiem wędkarz przemierza naprawdę spore odległości w poszukiwaniu chętnych do współpracy drapieżników i najodleglejszych miejsc.

W cieniu miasta

Ostatnimi laty coraz popularniejszy staje się tzw. street fishing, czyli łowienie wędką spinningową w rzekach, przepływających przez centra dużych miast lub w jeziorach, skrytych pomiędzy osiedlami. Ta moda przywędrowała do nas z zachodu, gdzie wędkowaniem w cieniu wysokich budynków pasjonuje się coraz więcej wędkarzy. Powodem jest bliskość danej wody oraz brak czasu na dalsze wypady. Tu również spędzamy czas aktywnie, przemierzając brzegami łowisk czasem kilka kilometrów. Uregulowane brzegi wielkich rzek tworzą miejscówki lepsze i gorsze, tak dla wędkującego, jak i dla ryb. Po dokładnym obłowieniu jednego łowiska, wędkarz musi czasem maszerować przez pewien czas, zanim dotrze do kolejnego, atrakcyjnego wędkarsko miejsca. Ciągle zmieniają się otaczające go okoliczności, zmienia się woda, miejsce oraz ryby. Miłośnik street fishingu musi umieć dostosować się do danych warunków panujących zarówno pod powierzchnią wody, jak i nad wodą. Z powodu sporej presji wędkarskiej, musi być przygotowany na ciągłe szukanie nowych miejsc, w których mógłby zarzucić wędkę.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl