Bezpłatna aplikacja do biegania – jaką wybrać?

Szukasz aplikacji do biegania, która pomoże Ci śledzić postępy, motywować się i czerpać radość z treningów? Wybór odpowiedniej może być wyzwaniem, ponieważ różne aplikacje oferują różne funkcje. Przedstawiamy przegląd najpopularniejszych darmowych aplikacji do biegania, aby pomóc Ci znaleźć tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
Aleksandra Załęska
2024-06-03 09:34
Udostępnij
Bezpłatna aplikacja do biegania – jaką wybrać?

1. Endomondo

Endomondo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do biegania w Polsce. Obsługuje ponad 60 różnych aktywności, monitorując Twój ruch za pomocą GPS. Po każdym kilometrze otrzymasz informacje głosowe na temat odległości i tempa. Możesz również ustawić swoje cele biegowe, a audio-coach pomoże Ci je osiągnąć. Aplikacja współpracuje z wieloma urządzeniami fitness, a dane z treningów można wprowadzać ręcznie, jeśli nie używasz GPS.

Endomondo oferuje funkcje społecznościowe, umożliwiając śledzenie treningów znajomych, komentowanie ich oraz udział w sportowych wyzwaniach. W wersji płatnej dostępne są indywidualne plany treningowe, zaawansowane statystyki, prognozy pogody oraz wersja bez reklam. Aplikacja jest dostępna na Androida i iOS.

2. RunKeeper

RunKeeper, używany przez ponad 50 milionów ludzi na świecie, śledzi Twój trening za pomocą GPS i oferuje wskazówki głosowe. Możesz wyznaczać sobie cele, a aplikacja pomoże Ci je osiągnąć, śledząc Twoje postępy. Użytkownicy mogą zapisywać trasy biegowe i integrować aplikację ze Spotify, aby słuchać ulubionej muzyki. W bezpłatnej wersji dostępne są plany treningowe, a w wersji Premium treningi są dostosowywane do Twojego harmonogramu. RunKeeper jest dostępny na Androida i iOS.

3. Adidas Running App by Runtastic

Dawniej znana jako Runtastic, aplikacja ta jest teraz częścią grupy Adidas. Umożliwia śledzenie dystansu, czasu, prędkości, wysokości i spalonych kalorii. Wbudowany audio-coach dostarcza wskazówek treningowych. Możesz także otrzymywać doping od znajomych i tworzyć grupy wyzwań. Funkcja Powersong pozwala słuchać motywującej muzyki podczas biegu. Aplikacja współpracuje z wieloma urządzeniami sportowymi i jest dostępna na Androida i iOS.

4. Strava

Strava, początkowo popularna wśród kolarzy, teraz cieszy się uznaniem również wśród biegaczy i triathlonistów. Aplikacja pozwala zapisywać trasy i ustanawiać rekordy, które inni użytkownicy mogą próbować pobić. Umożliwia śledzenie odległości, tempa, prędkości, wysokości i spalonych kalorii. Strava łączy się z wieloma urządzeniami GPS i jest dostępna na Androida i iOS.

5. Zombies, Run!

Dla tych, którzy chcą połączyć bieganie z zabawą, idealna będzie aplikacja Zombies, Run! Każdy bieg staje się misją, podczas której musisz uratować świat przed hordami zombie. Aplikacja łączy się z Twoją muzyką i oferuje 4 darmowe misje, a za odblokowanie kolejnych trzeba zapłacić.

6. RockMyRun

RockMyRun to aplikacja muzyczna, która dostosowuje muzykę do tempa Twojego biegu. Dzięki współpracy z DJ-ami powstają sety muzyczne zgodne z rytmem Twojego serca, co poprawia wydolność i motywację. W bezpłatnej wersji dostępne są 1000 miksów muzyki treningowej z różnych gatunków muzycznych.

Wybór odpowiedniej aplikacji zależy od Twoich preferencji i potrzeb treningowych. Mamy nadzieję, że to zestawienie pomoże Ci znaleźć najlepszą aplikację do biegania dla Ciebie!