fit.pl mobile logo

Bieżnia treningowa - jak biegać?

W fitness klubie dla każdego klubowicza dostępnych jest wiele urządzeń. Jak z nich korzystać, aby nasze użytkowanie było bezpieczne i jednocześnie efektywne?

Przyjrzyjmy się bieżni treningowej. Bieganie na niej to doskonała alternatywa dla miłośników biegania, zwłaszcza wówczas gdy pogoda za oknem nie sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Jednak należy pamiętać, że bieganie na bieżni treningowej znacznie różni się od biegania pod chmurkami.

Pamiętaj, że zawsze przed każdą aktywnością fizyczną należy się rozgrzać, a rozgrzewka przed bieganiem na świeżym powietrzu nie różni się niczym od biegania na bieżni treningowej. Warto rozgrzać mięśnie poprzez trucht w miejscu lub kilka ćwiczeń rozciągających. Warto również pamiętać, by skończonym treningu schłodzić swój organizm.

Bieżni treningowej używasz w zamkniętym pomieszczeniu, dlatego też musisz uzupełniać płyny, znacznie częściej niż podczas biegania na zewnątrz.

Kiedy już wejdziesz na bieżnie, pamiętaj o tym by nie biegać blisko krawędzi urządzenia, gdyż każdy kontakt z nieruchomą powierzchnią może skończyć się poważną kontuzją. Biegając nie patrz na swoje stopy. Jest to niewskazane z kilku powodów. Najważniejszym jest oczywiście ból pleców, a także ryzyko utraty równowagi czy wystąpienie nudności. Nie zachowanie prawidłowej postawy powoduje, że szybciej się zmęczysz, a więc twój trening nie będzie efektywny.

Bieganie na bieżni treningowej mocno obciąża kości i mięśnie nóg, dlatego też powinno się biegać krótkim krokiem, dzięki czemu nie naraża się swoich nóg na ekstremalne przeciążenie. Dobrze jest również ustawić nachylenie 1-2%, gdyż ono właśnie najmniej obciąża nasze nogi, minimalizując ryzyko kontuzji.

Podczas biegania na bieżni staraj się utrzymywać taką pozycję, jak w trakcie biegania na zewnątrz. Absolutnie nie trzymaj się poręczy! Nie dość, że utrudni to bieg, to jeszcze może spowodować poważną kontuzję.

Jeśli w fitness klubie chcesz biegać na bieżni poproś instruktora, by powiedział ci kilak słów o programach, jakie posiada bieżnia. Dzięki temu urozmaicisz swój trening.

Podczas biegania na bieżni można bezpiecznie słuchać muzyki, szczególnie tej energetyzującej, dzięki której będziesz w stanie przebiec więcej niż w ciszy.

Bieganie na bieżni może urozmaicić tradycyjny trening. Może być także doskonałym jego uzupełnieniem. Jednak bieganie na bieżni, które bardzo obciąża stawy, nie powinno wyprzeć biegania na powietrzu.PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl