fit.pl mobile logo

Bodybuilding dla zaawansowanych

Jeżeli masz już doświadczenie w treningu siłowym, możesz skorzystać z naszego programu dla zaawansowanych.
Jeżeli masz już doświadczenie w treningu siłowym, możesz skorzystać z naszego programu dla zaawansowanych. Jeżeli będziesz systematyczny w swoich staraniach, w ciągu trzech miesięcy powinieneś zaobserwować wyraźną poprawę wyglądu sylwetki oraz ogólnej sprawności.

Do ćwiczeń powinieneś wykorzystywać obciążenia wolne, półwolne oraz różnego rodzaju wyciągi. W trakcie jednej sesji treningowej wykonaj 4 serie po 12 powtórzeń każdego prezentowanego w tej części ćwiczenia. Obciążenia powinieneś dobrać tak, byś w trakcie ostatniej serii odczuwał zmęczenie ćwiczonych partii mięśniowych. zalecamy trzy treningi siłowe w tygodniu oraz jeden lub dwa treningi kondycyjne. Czas trwania wysiłku podczas treningu wytrzymałości powinien wynosić od 45 do 60 minut. 

Wznosy boczne ramion, ze sztangietkami

dla za17

Ugięte w łokciach pod stałym kątem ręce unoś do momentu, gdy będą na poziomie barków. Tak budujesz muskulaturę obręczy barkowej.

[-------]

Wyciskanie sztangi leżąc

dla za18

Uginając ramiona, nieco wyhamuj ruch, a gryfem sztangi dotknij klatki piersiowej. Wyciskanie zakończ w momencie, gdy ręce w łokciach będą niemal całkowicie wyprostowane. Nogi w małym rozkroku oprzyj o podłoże, to ułatwi ci systematyczną pracę ramion.

Zginanie i prostowanie przedramion

dla za19

Opuszczając ramiona w dół, zwalniaj ruch, zwiększając tym samym efektywność pracy bicepsów. Łokcie utrzymuj przy tułowiu.

Rozpiętki na wyciągu górnym w opadzie tułowia

dla za24

To ćwiczenie, podobnie jak wyciskanie sztangi, rozwija klatkę piersiową. Ugięte ramiona odwodzisz w bok do momentu, gdy dłonie i barki znajdą się w jednej linii, ustawienie stóp w wykroku zapewni ci stabilną pozycję. 

[-------]

Podciąganie na drążku

dla za26       dla za27

Podciągaj się do momentu, aż barki znajdą się na wysokości dłoni. Nogi powinny być lekko ugięte. Nie powinieneś się kołysać - to osłabia pracę mięśni grzbietu.

Ściąganie drążka na wyciągu dolnym

dla za28

Lekko ugięte nogi oprzyj na podpórce. Drążek ściągaj w stronę brzucha. Cały czas utrzymuj proste plecy, nie pochylaj się. Jak w trakcie wiosłowania na ergometrze - pracują przede wszystkim mięśnie pleców.

Prostowanie przedramion na wyciągu

dla za29       dla za30

Ustabilizuj tułów i ramiona, pracują tylko przedramiona, a osią obrotu są łokcie. W końcowej fazie ręce powinny być ułożone poziomo. Tak wzmocnisz tricepsy.

Wspięcia na palcach w pozycji siedzącej

dla za31

Ćwiczenie na mięśnie łydek wykonuj na nogach wyprostowanych w stawach kolanowych. Obciążenie wypychaj palcami stóp.

[-------]

Skłony tułowia z obciążeniem

dla za32

Ruch wykonuj w ograniczonym zakresie, bez pełnego skłonu - w ten sposób ochronisz kręgosłup przed przeciążeniem. Spinaj brzuch.

Opady i wznosy tułowia

dla za33

Opuszczając się zwalniaj ruch. Wznosy wykonuj do momentu, gdy tułów będzie w linii prostej z nogami. Ćwiczenie wzmacnia okolice lędźwi.

Przysiady ze sztangą

dla za34

Ustaw stopy w jednej linii. Wyprostuj plecy. Przysiad wykonuj, aż osiągniesz kąt 90° w kolanach. Pracują twoje uda.

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl