Ręcznik może być efektywnym sprzętem fitness. Jeśli lubisz ćwiczyć w domu sprawdź nasz zestaw ćwiczeń i ciesz się smukłą sylwetką 
fit.pl
2014-06-23 00:00
Udostępnij
Ćwiczenia z ręcznikiem

Jedyne czego potrzebujesz, do wykonania ćwiczeń to ręcznik i podłogi bez wykładziny. Każde ćwiczenie wykonuj przez 30 sekund, następnie zrób 10-sekundową. Każde ćwiczenie powtórz 9 razy. Cały trening trwa 30 minut.

Plank

plank

Wykonaj deseczkę, pamiętając aby głowa była przedłużeniem tułowia, a przedramiona ułożone były równolegle do siebie. Nogi ułóż na ręczniku. Następnie, wykorzystując śliskość podłogi i przyciągnij nogi do klatki piersiowej. Następnie przesuń nogi do pozycji wyjściowej.

Przesuwanie ręcznika w przysiadzie jedną nogą

plank2

Stań w rozkroku na szerokość bioder, jedną nogą stając na ręczniku. Przesuń prawą nogę w bok, wykonując głęboki przysiad, następnie wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie wykonaj na prawą i lewą nogę.

Przesuwanie alpinistówDo tego ćwiczenia będziesz potrzebowała dwóch ręczników. Wykonujesz pozycję deski, następnie przyciągasz na zmianę nogę do klatki piersiowej i wracasz do pozycji wyjściowej. Staraj się wykonywać to ćwiczenie w dość szybkim tempie.

Unoszenie bioder

plank4

Połóż się na plecach, ręce ułóż wzdłuż ciała. Pamiętaj o tym, aby odcinek lędźwiowy mocno przylegał do podłoża. Nogi oprzyj na ręczniku. Oderwij od podłoża biodra, opierając ciężar ciała na łopatkach, nogi wyprostowane. Z wydechem przyciągnij nogi do środka, z wdechem wróć do pozycji wyjściowej.

www.fit.pl