Magnetoterapia znalazła już zastosowanie w kilkunastu działach medycyny, m.in. w ortopedii, reumatologii oraz chorobach wewnętrznych. Nic więc dziwnego, że zaleca ją się także w przypadku schorzeń kręgosłupa
fit.pl
2010-09-20 00:00
Udostępnij
Magnetoterapia na schorzenia kregosłupa
Magnetoterapia to skuteczna metoda leczenia pulsującym polem magnetycznym niskiej częstotliwości. Jej prekursorem był James Maxwell, który ponad sto lat temu uzyskał patent na lecznicze wykorzystywanie impulsowego pola magnetycznego.

magnetoterapia gUmożliwia ona głębokie oddziaływanie na organizm. Co więcej, jest to praktycznie jedyna metoda wskazana i zalecana do stosowania przy stanach zapalnych. Terapia polem magnetycznym jest bezpieczna i może stanowić samodzielną metodę lub mieć istotne znaczenie w procesie kompleksowego leczenia.

Magnetoterapia jest znana od dawna jako czynnik przyspieszający leczenie rozmaitych złamać oraz innych urazów szkieletu. Terapia ta jest także bardzo skuteczna podczas leczenia różnych stanów psychosomatycznych.

Wskazania:

Urazy: kontuzje, zwichnięcia, złamania, bóle i urazy mięśni, choroby zwyrodnieniowe stawów, etc.
Choroby reumatyczne: zwyrodnienia, stany zapalne (ostre i chroniczne), osteoporoza, etc.
Stany pooperacyjne: operacja przepukliny, operacje mięśni i ścięgien, przyspieszanie gojenia, poparzenia.
Choroby naczyniowe i serca
Choroby centralnego i obwodowego systemu nerwowego: neuralgia, niedowład, etc.
Choroby górnych i dolnych dróg oddechowych: zapalenie zatok, zapalenie ucha, zapalenie oskrzeli, astma.
Stany psychosomatyczne: nieżyt żołądka, owrzodzenie żołądka i dwunastnicy, zespół nadpobudliwego jelita, wrzodziejące zapalenie okrężnicy,
Problem geriatryczne: bezsenność, zmęczenie, problemy klimakteryczne, zapalenie gruczołu krokowego.

www.fit.pl