Mięśnie w 15 minut. Tylko 3 ćwiczenia!

Piętnastominutowy trening pozwoli ci poprawić mięśnie. Naprawdę! Wystarczy, że zrobisz 10 powtórzeń każdego z trzech ćwiczeń i tyle serii ile ci się uda w 15 minut… Nie potrzebujesz do tego żadnego sprzętu 
fit.pl
2013-04-15 00:00
Udostępnij
Mięśnie w 15 minut. Tylko 3 ćwiczenia!
Na początku między seriami możesz robić sobie krótkie przerwy. Z biegiem czasu postaraj się robić ich jak najmniej, bo na ten trening masz tylko 15 minut. Myślisz, że to mało? To spróbuj wykonać ćwiczenia w jak najszybszym tempie.

1. Przysiady

przysiady250

Stań w lekkim rozkroku, na szerokość barków. Opuść tułów najniżej jak potrafisz, zatrzymaj się na chwilę w takiej pozycji i unieś z powrotem w górę.

2. Pompki w stylu judo

pompki judo250

Zaczynamy w pozycji podobnej do klasycznej pompki, ale stopy rozstawiamy w minimalnym rozkroku i podciągamy nieco do przodu. Unosimy też tułów, tak by przypominał odwróconą literę V.

Opuść klatkę piersiową tak by praktycznie dotknęła podłoża. Unosząc ją jednocześnie opuść biodra. Następnie wykonaj ruch odwrotnie, by wrócić do początkowej pozycji.

3. Szybkie wstawanie

siady250

Połóż się plecami na podłodze. Nogi razem, łokcie ugięte pod kątem 90 stopni.

Próbując usiąść obróć tułów w lewo, jednocześnie unosząc lewe kolano. Dotknij go prawym łokciem, lewy skieruj za plecy. Wróć do pozycji początkowej i wykonaj ćwiczenie w drugą stronę. Tak wygląda jedno powtórzenie.

www.fit.pl