Nadużywanie smartfonów i laptopów szkodliwe dla kręgosłupa!

Długotrwałe korzystanie ze smartfonów, tabletów i laptopów grozi problemami zdrowotnymi, w tym dla zdrowia kręgosłupa - ostrzegają brytyjscy lekarze.  
fit.pl
2012-12-03 00:00
Udostępnij
Nadużywanie smartfonów i laptopów szkodliwe dla kręgosłupa!
Stowarzyszenie Chartered Society of Physiotherapy poddało badaniu 2010 pracowników biurowych. Osobom tym zadano pytanie kiedy korzystają ze smartfonów i laptopów i jak długo.

tablet1Okazało się, że z tych sprzętów często korzystają w drodze do i z pracy lub już po powrocie do domów, a niewłaściwa postawa może powodować bóle pleców i szyi. Co ciekawe prawie dwie trzecie z pracowników zabiera pracę do domu i średnio przed ekranem spędza dodatkowo ponad dwie godziny dziennie. Jako powody przedłużania pracy podano zbyt wiele zadań, którymi jesteśmy obarczani i zbyt mały nacisk ze strony szefów, by były one wykonane w biurze

- To ogromny problem - skomentowała wyniki badania szefowa stowarzyszenia dr Helena Johnson. - Choć wykonywanie dodatkowych zadań służbowych w domu może wydawać się dobrym rozwiązaniem na krótką metę, gdy staje się to częścią wieczornej rutyny, może prowadzić do takich problemów jak bóle pleców i szyi, a także chorób związanych ze stresem - dodała.

Dlatego przekonuje ona, że po wyjściu z biura powinniśmy nauczyć się wyłączać tablety, smartfony i laptopy.  Z kolei sekretarz generalny centrali związkowej TUC Brendan Barber. uważa, że "osoby, które nie są w stanie zostawić pracy w biurze, powinny porozmawiać ze swoimi menedżerami i nauczyć się wyłączać smartfony".

żródło: dziennik.pl/własne

www.fit.pl