Ortopedzi zalecają rodzicom, by ich dzieci w wielu wczesnoszkolnym spędzały wolny czas na basenie. Zdaniem specjalistów ich pociechy  bawiąc się w wodzie wzmacniają mięśnie, zwiększają odporność organizmu na infekcje i chronią swój kręgosłup przed skrzywieniem oraz dobrze sie przy tym bawią
fit.pl
2010-06-16 00:00
Udostępnij
Pływanie służy dziecku
dzieciJak przekonują ortopedzi nauka pływania jest bardzo korzystna dla dzieci. Przede wszystkim pływanie pomaga symetrycznie i równomiernie wzmocnić mięśnie grzbietu, obręczy biodrowej i barkowej oraz mięśnie brzucha. Dzięki temu dziecko będzie miało mniejsze tendencje do nabycia wad postawy.

Dodatkowo pływanie jest też bardzo dobrym sposobem na ćwiczenia oddechowe, które poprawiają wydolność układu oddechowego oraz pozytywnie wpływają na układ krążeniowy.

Specjaliści zwracają uwagę na to, że pływanie jest  sportem praktycznie bezurazowym. Należy jednak pamiętać, że istnieje wiele schorzeń, które mogą być przeciwwskazaniem do korzystania z basenu, np. choroby uszu, niektóre choroby skóry, alergie, wady serca. Dlatego zalecają, aby przed zapisaniem dziecka na basen skonsultować się z lekarzem.

www.fit.pl