Sposób, w jaki siedzimy, ma znaczący wpływ nie tylko na zdrowy kręgosłup, ale na nasze samopoczucie i samoocenę-wynika z badań amerykańskich naukowców
fit.pl
2012-01-10 00:00
Udostępnij
Prosta sylwetka równa się optymizm!
Uczeni z Uniwersytetu w Ohio przeprowadzili badania, w których podzielili zaproszone osoby na na dwie grupy. Badanym kazano wypisać trzy pozytywne lub negatywne cechy osobiste, które mogą mieć wpływ na ich przyszłą karierę. W drugiej części doświadczenia badani wypełniali ankietę, w której mieli realnie ocenić swoje perspektywy zawodowe. optymizmPrzez cały czas trwania eksperymentu połowa egzaminowanych osób siedziała prosto, pozostałym badanym polecono przyjąć niedbałą pozycję, a nawet położyć się na biurku.


Okazało się, że osoby pamiętające o prawidłowej postawiewykazały się większą wiarą w siebie. Ich odpowiedzi w ankiecie zgadzały się z wypisanymi wcześniej cechami, co ma świadczyć o tym, że siedzenie prosto stymuluje pozytywne myślenie.


Prawidłowa postawa to coś, czego możemy się nauczyć - mówi profesor Richard Petty, współautor badań. A ponieważ przynosi same korzyści i nic nas nie kosztuje, już dziś powinniśmy zacząć zwracać na nią uwagę.
 

Zdaniem badaczy osoby prostujące plecy i ściągające łopatki mają więcej wiary w siebie, a co za tym idzie, lepsze perspektywy zawodowe, niż ich niedbający o kręgosłup współpracownicy.

www.fit.pl