Jaki jest najlepszy trening na mięśnie ramion? Niestety nie ma uniwersalnego zestawu ćwiczeń, który w cudowny sposób ukształtuje ramiona. Są za to ćwiczenia, bez których osiągnięcie celu może stanowić nie lada problem
fit.pl
2012-04-18 00:00
Udostępnij
Skuteczne ćwiczenia na seksowne ramiona

Oto lista ćwiczeń, które powinny stanowić ważny element twojego codziennego treningu, szczególnie jeśli chcesz się skupić właśnie na mięśniach ramion. Ich główną zaletą jest to, że możesz wykonać je prawie wszędzie.

 
Pompki
Nie oszukujmy się, tradycyjne pompki nie należą do zbyt finezyjnych ćwiczeń, a wielu ludzi uważa je za okropnie nudne. Mimo to, są wszechstronne, łatwe do wykonania i przede wszystkim skuteczne. Dzięki nim rozwiniesz między innymi mięśnie ramion i klatki piersiowej. Jeśli chcesz skupić się na tricepsie przyciągnij łokcie do środka. 


Opuszczenia 
Wbrew pozorom do wykonania tego ćwiczenia nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu. Wystarczy, jeśli rozstawisz dwa solidne krzesła z oparciem. Stań między nimi i opierając ciężar ciała na oparciach ugnij nogi w kolanach. Powoli opuść tułów i po chwili unieś się znów. Całe ćwiczenie powtórz minimum 15 razy. 

Podciąganie na drążku 
Jeśli nie jesteś w stanie podnieść się kilka razy na drążku, to znak, że przynajmniej na razie możesz zapomnieć o silnych ramionach. Warto poprawić statystyki i na ćwiczenia z drążkiem poświęcić więcej czasu. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z podciąganiem zacznij od małych kroczków – 2 serie po 8 powtórzeń. Gdy nabierzesz wprawy zwiększ ilość powtórzeń i wykonywanych serii. 

Odsłoń ramiona 
Silne i kształtne ramiona to efekt ciężkich ćwiczeń. Nikt nie obiecuje, że będzie łatwo... Ale widok pięknych ramion w lustrze warty jest poświęcenia. Tym bardziej, że już niedługo będzie można pochwalić się nimi całemu światu. 

www.fit.pl