Stymulatory łagodzące ból kręgosłupa w Toruniu

W Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu są dostępne już nowe metody leczenia bólu kręgosłupa, m.in. polegające na wszczepieniu specjalnego stymulatora
fit.pl
2011-03-23 00:00
Udostępnij
Stymulatory łagodzące ból kręgosłupa w Toruniu
Do tej pory tego typu neurochirurgiczne operacje robiono w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy.

Nowy zabieg w toruńskim szpitalu jest dostępny od początku czerwca Operacja trwa krócej od tradycyjnej, pacjent traci mniej krwi.
Dr Lech Grzelak, koordynator oddziału neurochirurgii w toruńskim szpitalu wyjaśnia, że chce, aby takie zabiegi stały się standardem. Niestety z uwagi na długie kolejki oczekujących zapisujemy dopiero na 2012 rok. Operacji będzie można robić więcej, ponieważ w szpitalu powstanie nowy blok operacyjny.


Wszczepienie stymulatora, przynosi ulgę w cierpienia. dla osób, u których ból jest chroniczny. Zabieg pozwala zmniejszyć bol, ale nie ma co liczyć, że zniknie całkowicie. Koszt operacji, to ok. 30 tys. zł. Ile tych zabiegów będzie można wykonać, zależy od finansowania przez NFZ.

Zdaniem Andrzeja Purzyckiego, dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału NFZ, w Bydgoszczy wszczepienia stymulatorów bólu to zabiegi bardzo nieliczne, w wyjątkowych sytuacjach. Drogie, więc lekarze traktują je jak ostateczność.


Źródło: Rynekzdrowia.pl

www.fit.pl