Płaski i umięśniony brzuch to znak, że jesteś w dobrej formie. Prezentujemy ćwiczenia, które pozwolą Ci usprawnić i wzmocnić brzuch, a wiadomo, że mocny brzuch to odpowiednia postawa i mniej problemów z kręgosłupem 
fit.pl
2015-08-19 00:00
Udostępnij
Szybki trening mięśni brzucha

Burpess na jednej nodze

Stajemy w lekki rozkroku. Następnie wykonujemy przysiad umieszczając dłonie na ziemi. Energicznie wyrzucamy nogi do tyłu przyjmując pozycję plank na jednej nodze. Wracamy do przysiadu podpartego i z tej pozycji wyskakujemy jak najwyżej, kierując ręce ku górze. Wykonujemy 2 serie po 10 powtórzeń na lewą i prawąnogę. W trakcie ćwiczenia noga nie powinna mieć kontaktu z podłożem. Burpees to świetny element treningu zarówno aerobowego, jak i siłowego w jednej sekwencji ruchów. Spala tłuszcz i przyśpiesza metabolizm.

Krab Cross

Przyjmujemy pozycję kraba. Odrywamy lewą nogę i prawą ręke od podłoża, prostujemy nogę i staramy się dotknać dłonią palców u stopy. Ćwiczenie wykonujemy naprzemiennie - prawa ręka lewa noga, lewa ręka prawa noga. Staramy się utrzymywać biodra jak najwyżej. Wykonujemy 3 serie po 15 powtórzeń. Ćwiczenie świetnie kształtuje mięśnie skośne brzucha.

Plank podskok

Przyjmujemy pozycję plank na ugiętych ramionach. Odrywamy obie nogi od podłoża i przeskakujemy w lewo. Potem wracamy do pozycji wyjściowej i ćwiczenie powtarzamy na prawą stronę. Pamiętaj, aby podczas wykonywania ćwiczenia barki znajdowały się pod łokciami, a ramiona, biodra i pięty tworzyły jedną linię. Wykonujemy 3 serie po 15 powtórzeń. Ćwiczenie doskonale wzmacnia mięśnie brzucha.

Squat leg lift

Stajemy w rozkroku na szerokość bioder. Wykonujemy squat (półprzysiad), pamiętając o wyprostowanych plecach i kolanach nie wykraczających poza linie palców. Wracamy do pozcji wyjściowej i unosimy prawą nogę w bok na wysokość bioder. Wracamy do rozkroku i powtarzamy ćwiczenie na drugą nogę. Dłonie splatamy na wysokości klatki piersiowej, tułów lekko pochylamy. Wykonujemy 3 serie po 10 powtórzeń. Ćwiczenie mocno angażuje mięśnie ud i pośladków.

Scyzoryk

Start w leżeniu tyłem na przedramionach. Unosimy proste nogi około 10 cm nad podłoże i wykonujemy nożyce poziome, na przemian krzyżując nogi. Dbamy o to aby brzuch był cały czas napiety. Wykonujemy 3 serie po 15 powtórzeń.