TRENING BRZUCHA W DOMU – WYSTARCZY 5 MINUT DZIENNIE

Coraz mniej czasu zostało do wakacji i wiele osób stara się osiągnąć taką formę, której nie będą się wstydzić na urlopie, kiedy wyjdą na plażę w samych spodenkach. To na czym wszyscy się skupiają to mięsnie brzucha, w końcu kto nie chciałby iść brzegiem morza widząc, jak inni podziwiają jego dobrze zbudowany sześciopak?
2017-02-28 00:00
Udostępnij
TRENING BRZUCHA W DOMU – WYSTARCZY 5 MINUT DZIENNIE

Trening brzucha

 

Bardzo dużo osób uważa, że trening mięśni brzucha musi być długi, potrzebny jest do tego sprzęt i trzeba wykonywać bardzo dużo ćwiczeń, żeby zobaczyć jakikolwiek efekt. Na własnym przykładzie sprawdziłem odwrotną metodę, czyli bardzo krótki trening, trwający około 5 minut, a ćwiczeń łącznie wykonuję 5-6 nie używając do tego żadnego sprzętu. Taki trening jest idealny niemal dla każdego, jeżeli nie potrzebujemy sprzętu, to taki trening możemy wykonać praktycznie wszędzie, i każdy znajdzie w ciągu dnia 5 minut wolnego czasu, który może przeznaczyć na taki właśnie trening. Wystarczy nawet w przerwie oglądanego serialu rozłożyć matę i wykonać ćwiczenia z filmu i zanim reklamy się skończą, my już będziemy po treningu.

 

 

Jak wykonywać trening brzucha z filmu?

 

Na filmie mamy pokazane 6 ćwiczeń, pierwsze pięć z nich skupia się głównie na pracy mięśni prostych brzucha, ostatnie (deska ze skrętem tułowia) angażuje w większym stopniu mięsnie skośne, dlatego też powinno być wykonywane rzadziej, mniej więcej raz na 3 tygodnie (o tym, dlaczego unikamy ćwiczeń na mięśnie skośne napiszę w kolejnym artykule).

Ćwiczenia możemy przyporządkować do dni tygodnia, 1-poniedziałek, 2-wtorek itd. I w konkretnym dniu wykonujemy jedno, przypisane do tego dnia ćwiczenie. Na końcu filmu napisane jest też ile powtórzeń i ile serii danego ćwiczenia wykonywać. Pomiędzy seriami odpoczywamy około 45 sekund. Jak widać do takiego zestawu ćwiczeń jedyne czego potrzebujemy to mata i kawałek podłogi, gdzie będziemy mogli się położyć, żeby wykonać ćwiczenia. Ćwiczenia są dość proste, ale dają naprawdę dobre i dość szybko zauważalne efekty. Należy jednak pamiętać, że same ćwiczenia nie wystarczą, musimy zadbać również o dietę, bo ćwiczeniami zbudujemy grubsze mięśnie, ale to dieta je dopiero odkryje i jeśli połączymy jedno z drugim, będziemy mogli cieszyć się bardzo dobrą formą już w te wakacje.

 

Damian Wicher

 

https://facebook.com/trenerdamianwicher