Zestaw ćwiczeń, które zrobisz dosłownie wszędzie

Zdarza się, że podczas wyjazdu nocujemy w hotelu o obniżonym standardzie, w którym o siłowni nawet nie ma co marzyć. Pech akurat chce, że dziś przypada dzień treningowy? Nie wpadaj w panikę. Mamy dla idealne rozwiązanie
fit.pl
2024-06-04 10:21
Udostępnij
Zestaw ćwiczeń, które zrobisz dosłownie wszędzie

W hotelu także można ćwiczyć i wcale nie potrzeba do tego idealnie wyposażonej siłowni. Wystarczy tylko kawałek podłogi i to, co znajdziesz w pokoju. Dzięki poniższym ćwiczeniom utrzymasz mięśnie w formie nawet na kilkunastodniowym wyjeździe. 
Ćwiczenia cardio, takie jak bieg możesz wykonać wszędzie: wyjść na dwór lub nawet wspiąć się po schodach na ostatnie piętro hotelowego budynku. Trening siłowy będzie wymagał trochę więcej pomysłowości. 

Czego potrzebujesz?

  • 2 dwulitrowych butelek z dowolnym napojem
  • 2 krzeseł (gdzie jak gdzie, ale w hotelu nie powinno być o nie trudno)


Kluczem w hotelowym treningu jest wykonanie wszystkich ćwiczeń najszybciej jak tylko potrafisz 

Przysiady 

Stań w lekkim rozkroku, trzymając jedną butelkę na wysokości klatki piersiowej.Przenieś ciężar ciała na przędną część stopy i zrób 30 - 50 przysiadów tak głębokich, jak tylko potrafisz. 

Następnie stań tyłem do ściany i zejdź do pozycji przysiadu (nogi ugięte pod kątem 90 stopni). Wytrzymaj w takiej pozie 20-30 sekund. 

Nurkowanie z krzesłem 

Aby popracować nad tricepsem, rozstaw dwa krzesła na taką szerokość, aby wygodnie oprzeć ręce na obu oparciach. Ugnij kolana i przenieś cały ciężar na ręce. Opuść się powoli w dół, wytrzymaj kilka sekund i podnieś z powrotem.

Ćwiczenie powtarzaj do całkowitego zmęczenia.

Pompki 

Aby utrudnić trochę tradycyjne przysiady połóż stopy na hotelowym łóżku. Ręce oprzyj na podłodze. pompkaZrób 15 - 20 pompek i przekręć się na bok, opierając ciężar ciała na jednej z rąk. Wytrzymaj w takiej pozycji 20 sekund. Powtórz serie pompek i zrób to samo z drugą stroną.

Balansowanie

Weź obie butelki w dłonie. Pochyl się do przodu i wyciągnij ręce. Jedną nogę unieś do góry tak, by razem z dłońmi i plecami tworzyła linię prostą. Ręce i nogę spróbuj unieść w tym samym czasie. Wytrzymaj tak kilka sekund, po czym zrób to samo z drugą nogą.

Spięcia brzucha

Połóż się płasko na podłodze. Weź w obie dłonie dwulitrową butelkę i unieś ją nad głową. Przyciągnij kolana do podbrzusza i napnij mięśnie. Wytrzymaj kilka sekund, po czym powtórz całość jeszcze 20 razy.

Takie ćwiczenia nie zastąpią ci profesjonalnej serii na siłowni. Ale i tak są lepsze niż całkowity brak aktywności ruchowej. Weź to pod uwagę pakując walizkę na następny służbowy wyjazd.

www.fit.pl