fit.pl mobile logo

5 najważniejszych trendów żywieniowych, które będą królować w 2019 roku

W 2018 na stołach gościły produkty dobrze nam znane, ale w zupełnie nowej odsłonie. Był to czas eksperymentów oraz szukania najlepszych, a przy tym naturalnych zamienników np. dla suplementów diety. Co nowego czeka nas w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy?

Smaczna i zdrowa kuchnia od kliku lat wiedzie prym w trendach żywieniowych. Również w 2019 roku będzie podstawą naszego menu. Przedstawiamy 5 nowych i tych już mocno zakorzenionych trendów, które będą królować w tym roku. 

Trendy żywieniowe - estetyczne jedzenie

Dania, przygotowywane przez najbliższe dwanaście miesięcy powinny być smaczne i zdrowe, ale także pełne kolorowych składników i fantazyjnie podane. Wszystko po to, aby zachęcały nas do jedzenia, bo, jak wiadomo, jemy przede wszystkim oczami. Jednak to nie wszystko… Przygotowywane potrawy powinny wyglądać estetycznie po to, aby idealnie prezentowały się na zdjęciach, które umieścimy w mediach społecznościowych. – O estetyce dania decyduje nie tylko finezyjne ułożenie składników dania na talerzu. Równie ważne są dodatki, których użyjemy. Dla przykładu do dekoracji coraz modniejszych zup kremów można użyć groszku ptysiowego, grzanek, jadalnych kwiatów czy różnorodnych serów – wyjaśnia Marzena Stokwisz z ZPC Brześć, rodzinnej firmy produkującej wyroby z ciasta ptysiowego.

Trendy żywieniowe - lody dla ochłody i nie tylko…

Rok 2019 będzie należał do lodów. Jednak nie do takich zwyczajnych, które kojarzą nam się z letnim przysmakiem. W tym roku królować będą lody rzemieślnicze o wyszukanych smakach. Będziemy mogli wybierać m.in. w takich smakach jak: hummus, czarny sezam, pomidor z cebulką, mizeria czy musztarda. Jak widać każdy znajdzie coś dla siebie. Takie lody z pewnością przekonają do siebie zarówno zwolenników słodyczy, jak również fanów słonych przekąsek. Dodatkowo, jak przystało na wyroby rzemieślnicze będą one produkowane z naturalnych składników bez dodatków barwników, konserwantów i sztucznych aromatów.

Trendy żywieniowe - niezastąpione kiszonki

Kiszonki już od kilku lat zajmują czołowe miejsca w trendach kulinarnych. Nic w tym dziwnego. Są one bowiem najlepszym źródłem kwasu mlekowego. Substancje powstałe w czasie fermentacji oczyszczają nasz organizm i wzmacniają nasz system odpornościowy. Dodatkowo kwas mlekowy reguluje florę bakteryjną w jelitach wspomagając w ten sposób nasze trawienie. Kiszonki pozytywnie wpływają także na pracę mózgu i koncentrację. Wśród żywności fermentowanej, po którą warto sięgać na co dzień, możemy wymienić kiszoną kapustę lub ogórki, jak również jogurty i kefiry.

Trendy żywieniowe - więcej warzyw i owoców

O tym, że należy jeść owoce i warzywa nikomu nie trzeba mówić. Słyszeliśmy to nie tylko od mam i babć, ale także od dietetyków. W tym roku zaczniemy poważnie traktować te apele. Tegorocznym hitem będą różnorodne sałatki warzywno-owocowe. Będą one serwowane jako dodatek do obiadu, czy po prostu, jako alternatywa dla drugiego śniadania lub podwieczorku. Warzywa i owoce zawierają w sobie beta karoten, witaminy z grupy B, C, E, K i PP, które regulują wszystkie procesy zachodzące w organizmie. Dodatkowo posiadają mnóstwo błonnika i dużą ilość wody, dzięki czemu dłużej będziemy czuć sytość i zadbamy o naszą linię.

Trendy żywieniowe - nasiona – naturalne leki

Nasiona to niecenione źródło witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wprowadzając je do codziennego menu możemy zapobiec wielu chorobom, takim jak np. miażdżyca, choroby serca czy nawet rak. Stosowanie nasion pozwala także utrzymać prawidłową pracę układu pokarmowego. Niewątpliwym plusem tych dobroczynnych maleństw jest to, że możemy wykorzystać je w kuchni na wiele sposobów. – Nasiona to doskonały dodatek do jogurtów, musli, koktajli, zup i sosów. Niektóre, takie jak np. nasiona lnu, podczas wypieków częściowo zastępują mąkę. Dodatkowo coraz częściej można je spotkać jako składnik gotowych przekąsek takich jak np. słomka ptysiowa pełna nasion – dodaje Marzena Stokwisz z ZPC Brześć.

W 2019 roku na talerzach ma być przede wszystkim zdrowo i kolorowo. Główną rolę w naszym menu odgrywać będą dobrze nam znane produkty. Nie zabraknie jednak frykasów dla fanów nowych, wyszukanych smaków.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl