fit.pl mobile logo

Co jeść w upały? Dieta na gorące lato w 4 krokach

1. Ustal letnie godziny posiłków

Twój apetyt może być znacznie obniżony w czasie upalnych dni, ale… gdy wieczorem temperatura spada i daje już trochę wytchnienia, to głód się nasila i z tego powodu chętniej sięgniesz po obfitą kolację. Aby zapobiec wieczornemu objadaniu się, warto spróbować zwiększyć kaloryczność śniadań - poranki nawet w lato są zwykle całkiem rześkie, a dzięki takiemu rozpoczęciu dnia, nie będziesz czuła wilczego głodu w późniejszych godzinach.

A co jeść w upalne dni, jeśli nawet jeśli nie będziesz miała ochoty na duży obiad? W przypadku, gdy niewielki apetyt sprawi, że zdecydujesz się na coś mniejszego, to i tak nie rezygnuj z jedzenia. W ten sposób zapewnisz sobie regularną podaż kalorii i głód w porach wieczornych będzie dużo mniejszy. Zmienny apetyt może sprawić, że Twoje posiłki będą bardzo rozregulowane, dlatego zaplanuj sobie konkretne godziny wszystkich posiłków i postaraj się ich trzymać.

2. Mało nie znaczy zdrowo

 

Podczas przebywania w upale Twój apetyt będzie obniżony - wszystko za sprawą tego, że dla organizmu utrzymanie stałej temperatury ciała jest w takich warunkach dużym wyzwaniem. Trawienie pokarmu jest procesem, który generuje ciepło, dlatego mniejszy głód jest naturalną reakcją na gorące otoczenie. Jeśli dążysz do utraty zbędnych kilogramów, to może brzmieć to zachęcająco, ale…

Możliwe, że w wyniku obniżonego apetytu zaczniesz sięgać po małe, ale kaloryczne przekąski, takie jak lody, gofry, frytki, zapiekanki. Co więcej, brak chęci do jedzenia całych posiłków może doprowadzić Cię do różnych niedoborów pokarmowych. Jeśli zależy Ci na zdrowiu i dobrym samopoczuciu przez całe lato, to zwróć uwagę na to, co ląduje na Twoim talerzu. Pamiętaj, że sezonowe produkty dobre dla Twojego ciała to świeże warzywa i owoce, a nie zapiekanki XXL, frytki belgijskie, czy churrosy z nutellą.

3. A co z gotowaniem?

Twoja dieta może się znacznie zmienić latem między innymi przez niechęć do gotowania. Nie oszukujmy się, stanie w upalnej kuchni nie jest najlepszą formą spędzania słonecznego popołudnia. Jednak pomimo pięknej pogody, Twój organizm nadal potrzebuje wszystkich witamin i składników mineralnych. W takim razie co jeść w upalne dni, aby o to zadbać?

Właśnie dlatego na gorące dni dobrze sprawdzi się catering dietetyczny, który możesz zamówić przez Dietly.pl. Po zamówieniu będziesz dostawać pod drzwi każdego dnia zbilansowane, zdrowe posiłki, a w kuchni spędzisz tylko kilka minut na zrobienie sobie kawy. Czy urlop od gotowania przy jednoczesnym dbaniu o piękną sylwetkę nie brzmi kusząco? Jeśli tak, to dobierz gotową dietę na upalne dni.

4. Dieta nawadniająca

W czasie gorących dni nasze zapotrzebowanie na płyny wzrasta, zatem nie zapominaj o sięganiu po wodę. Co ciekawe, aż 20-30% płynów spożywamy z pokarmem, dlatego warto w czasie lata zwrócić uwagę na to, po jakie produkty sięgasz.

Co jeść w upały, żeby się nawodnić? Dobrym pomysłem na lato będą koktajle na bazie mleka, jogurtu lub kefiru - dostarczą Ci szklankę płynu z dodatkową, sporą porcją elektrolitów. Warzywa i owoce również świetnie sprawdzą się w kwestii nawadniania, przykładowo m.in. pomidory, ogórki, arbuzy, grejpfruty, truskawki zawierają ponad 90% wody - to oznacza, że są niskokaloryczne, a w dodatku pomogą nam w zapobieganiu letnim odwodnieniom. To nie wszystko, o czym warto pamiętać w czasie lata - przeczytaj więcej o tym co jeść i jak ćwiczysz w upalne dni.

Podsumowując, podczas upalnego lata zwracaj uwagę na zmieniający się apetyt i dbaj o swoje nawodnienie. Prawidłowa dieta zapewni Ci nie tylko piękną sylwetkę, ale także lepsze samopoczucie i więcej energii nawet pomimo wysokich temperatur.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl