Cukierek albo psikus - zdrowe przekąski halloweenowe dla dzieci

Halloween to okres, kiedy dzieciaki są bombardowane słodyczami na każdym kroku. Ale czy "psikus" musi oznaczać cukierkowy przesyt? Oto kilka kreatywnych i zdrowych pomysłów na przekąski dla najmłodszych, które z pewnością dostarczą równie dużo radości co tradycyjne słodkości.
2023-10-23 00:00
Udostępnij
Cukierek albo psikus - zdrowe przekąski halloweenowe dla dzieci

Duchy" z bananów: Przekrój banana na pół, włóż w każdą połówkę patyczek od lodów i przyklej czekoladowe kropki jako oczy. Masz gotowe małe duchy! Można je również schłodzić w zamrażarce i podać jako zdrowe lody.

Pomarańczowe dynie: Obrane mandarynki lub małe pomarańcze mogą służyć jako mini dynie. Wystarczy do każdej wbić kawałek seleru naciowego, który będzie imitować szypułkę.

"Szkielety" z warzyw: Ułóż różne warzywa na talerzu w kształcie ludzkiego szkieletu. Oliwki mogą służyć jako oczy, papryka jako usta, a długie paski ogórka jako kości ramion i nóg. Pozwól dzieciom sięgnąć po zdrową i kreatywną przekąskę!

Jabłkowe potwory: Pokrój jabłko na cienkie plasterki. Na jednym plasterku połóż masło orzechowe, a na drugim przyklej orzeszki, migdały lub pestki słonecznika tak, aby wyglądały jak zęby potwora. Przykryj drugim plasterkiem jabłka, tworząc usta potwora.

"Oczy" z jogurtu: Na małym talerzyku ułóż kulki jogurtu naturalnego. W środek każdej kropki wciśnij borówkę. Otocz borówkę cienkim kręgiem dżemu lub marmolady. Oto zdrowe, jadalne oczka!

Nieśmiertelniki z pestek dyni: Upiecz pestki dyni z odrobiną soli. Kiedy ostygną, nawlecz je na sznurki, tworząc "nieśmiertelniki". Dzieciaki będą miały coś do chrupania i zabawy jednocześnie.

Spiders z daktyli: Daktyle mogą służyć jako ciała pająków. Wbij w nie pretzelki, które będą odnóżami pająka, a na głowie umieść małe kropki z masła orzechowego jako oczy.

Zdrowe przekąski na Halloween nie muszą być nudne! Wystarczy trochę kreatywności, by tradycyjne przysmaki przekształcić w coś wyjątkowego, co z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Te proste, ale efektowne pomysły to świetna alternatywa dla tradycyjnych słodyczy i sposobność do wprowadzenia do diety dzieci zdrowszych składników w sposób zabawny i atrakcyjny. Cukierek albo psikus? W tym roku zdecydowanie wybierzemy zdrowe psikusy!