Ekologicznie i zdrowo: bąbelkuj z SodaStream!

Nawet pijąc ulubiony słodki i gazowany napój możesz być bardziej eko. Dowiedz się jak!
2020-04-23 00:00
Udostępnij
Ekologicznie i zdrowo: bąbelkuj z SodaStream!

Już wiesz, że zmiany klimatyczne to nie pusty slogan. Wysychanie oceanów, ocieplanie się klimatu, wymieranie całych gatunków roślin i zwierząt, pożary lasów tropikalnych, powiększająca się warstwa ozonowa, to rzeczywistość. Trzeba temu przeciwdziałać i to już dziś. Ty też swoim codziennym zachowaniem możesz przysłużyć się środowisku. Zmieniając nawyki żywieniowe i wybierając eko produkty, mniej latając, a przede wszystkim ograniczając zużycie plastiku. To prostsze niż myślisz.
Od czego zacząć? Ogranicz zużycie słomek, jednorazowych kubków, siatek i opakowań foliowych. Kup wielorazową butelkę do napełniania wodą. Wybieraj też w sklepach te produkty, które są jak najbardziej eko. Jednym z nich jest SodaStream. Sprawdź, dlaczego z jej pomocą lepiej zadbasz o środowisko.

Ekologicznie z SodaStream

Nie każdy lubi wodę z kranu. Co więcej, dla wielu osób picie czegoś bez smaku jest jak najgorsza kara. Jeśli należysz do tej drużyny, nie oznacza to wcale, że musisz ze wstydem kupować plastikowe butelki ze smakowymi napojami w sklepie. Nadal możesz pić na słodko, z bąbelkami, ale w rytmie eko. Właśnie po to powstała SodaStream. To mini ekspres, który produkuje bąbelki z wody z kranu, a więc w stu procentach eko. Jest mały, więc możesz bez problemu umieścić go w kuchni. Jak działa? Wkładasz do niego specjalne naboje z dwutlenkiem węgla, a one przetwarzają zwykłą wodę w gazowaną. Super proste i ekologiczne, prawda?

Potrzebujesz odrobiny słodyczy? SodaStream też Cię nie zawiedzie, bo ma specjalne syropy o smaku coli, limonki czy energetyzujące. Jeden to równowartość aż 60 litrów napoju, czyli około czterdziestu 1,5 litrowych butelek. Taki napój możesz też pić poza domem, bo przed wyjściem możesz go przelać do wielorazowej, dołączonej do zestawu butelki, która starcza na 3 lata używania! W ten sposób, jak widzisz, możesz więc naprawdę znacznie zmniejszyć zużycie plastiku w swoim życiu, nie rezygnując z dobrego smaku i przyjemności.
Więcej dowiesz się na https://sodastream.pl.

Zdrowe bąbelki

Wiesz już, że SodaStream jest eko. Ale czy przy okazji jest też zdrowa? Bąbelki i słodkie napoje się z tym raczej nie kojarzą. W przypadku SodaStream jest inaczej. Po pierwsze, warto obalić mit, że gazowane jest niezdrowe. Dwutlenek węgla zawarty w napojach może szkodzić tylko osobom z chorobami żołądka, bo może go po prostu podrażniać. Dla zdrowia całego organizmu nie ma znaczenia czy pijesz wodę gazowaną czy zwykłą. A w przypadku ekspresu SodaStream możesz wybrać stopień nagazowania napoju, czyli wybrać też bardzo subtelne bąbelki.

Czy syropy SodaStream są zdrowe? Tak, bo po pierwsze nie zawierają niezdrowych cukrów, które są dodawane do większości gotowych napojów w sklepach, takich jak fruktoza, syrop kukurydziany, ani też niezdrowych słodzików. Nie ma w nich też dużo kalorii, dlatego popijając je nawet kilkakrotnie w ciągu dnia, nie musisz martwić się o swoją sylwetkę. Nie są też „samą chemią”, jak wiele osób nazywa gotowe napoje czy soki, bo zawierają wyłącznie naturalne konserwanty.

Ekologicznie, zdrowo i smacznie. Jak widzisz z SodaStream nie musisz rezygnować z niczego, na czym Ci zależy.