fit.pl
2012-02-10 00:00
Udostępnij
Wciąż dużo pisze się o herbatach zielonych, białych, czerwonych, żółtych. Herbaty owocowe zostały ostatnio zepchnięte na boczny tor. Tymczasem producenci poszerzają swą ofertę smakową i tworzą bardzo wyszukane i nowe kompozycje.

Półki sklepowe uginają się od kolorowych kartonowych opakowań pysznych herbatek. Nasze oko cieszy truskawka z wanilią, żurawina, limonka, borówka, dojrzała pomarańcza, aronia, jabłko z cynamonem, wiśnia czy jarzębina. Ponadto na smakoszy czekają sklepy z herbatami na wagę, gdzie królują mieszanki o wspaniałym smaku i aromacie. Do tych herbat dedykowane są specjalne przyrządy do parzenia, czajniczki, zaparzacze, filtry, dzięki którym napary zyskują na jakości i walorach sensorycznych.

Prawdziwie owocowe
Prawdziwe herbaty owocowe zawierają wsad jedynie z suszonych lub liofilizowanych owoców. Należy odróżnić je od herbat czarnych aromatyzwanych, w których jedynie aromat ma coś wspólnego z owocem. W herbatach w 100% owocowych można znaleźć suszone rodzynki, truskawki, maliny, poziomki, jabłka, jagody, porzeczki, skórkę pomarańczową, cytrynową, pestki i płatki dzikiej róży, malwę, borówki, trawę cytrynową, płatki bławatka. Dają one napary o bardziej naturalnych, wyrazistych smakach i aromatach. Są też esencjonalne, lekko kwaskowate i bardzo smaczne. Co więcej nasiąknięte owoce można zjeść łyżeczką.

Witamina z owoców
Herbaty owocowe zawierają znacznie mniej związków drażniących, w porównaniu z ich czarnymi siostrami. Warto zaznaczyć, że dzięki temu herbaty owocowe bez żadnych ograniczeń mogą spożywać małe dzieci, osoby chore, kobiety ciężarne i matki karmiące. W herbatach owocowych znaleźć można więcej witamin: A, B, C, E, PP, których źródłem są prawdziwe owoce. Na półce sklepowej obecne są też herbaty owocowe, witaminizowane. Oznacza to, że w procesie produkcji taka herbata została wzbogacona w dodatki zawierające witaminy. Ciekawą propozycją są ekspresowe herbaty owocowe ze słodzikiem, co znacznie ułatwia ich przygotowanie. Taką torebeczkę wystarczy zalać ciepłą (nie wrzącą) wodą i odczekać kilka minut. Gotowy napar jest smaczny i choć jest słodki, to nie zawiera cukru, a tym samym nie dostarcza kalorii. Co prawda słodziki to zawsze substancje dodatkowe, ale jest to alternatywa dla osób zmuszonych oszczędzać kalorie, które nie są w stanie zrezygnować ze smaku słodkiego.

Świat herbat
Herbaty owocowe mogą występować pod postacią herbat ekspresowych, czyli suszu zamkniętego w torebeczce z papieru lub specjalnego tworzywa dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Coraz większą popularność zyskują u nas herbaty tworzące mieszanki całych owoców lub ich fragmentów. Zaparzanie takiej herbaty wymaga posiadania specjalnych akcesoriów, a cały proces wydaje się nieco magiczny. Susz owocowy można zaparzać w filiżankach lub w specjalnych dzbankach. Gdy ktoś nie przepada za pływającymi „fusami” może zaparzać herbatę w papierowych filtrach zapinanych klipsami lub w imbryczku. Aktualnie na naszym rynku pojawiają się specjalne imbryczki, czajniki, do których sypie się herbatę i nalewa wodę. Od dołu podstawia się źródło ciepła i stawia na stole. Imbryczek jest podgrzewany, co powoduje powolne zaparzanie herbaty i gwarantuje stałą temperaturę serwowanego napoju. W dobrym sklepie z herbatami można znaleźć zaparzacze ceramiczne, szklane, metalowe zaopatrzone w specjalne sitka, które gromadzą susz jedynie na dnie naczynia. Profesjonalne dzbanki wyposażone są dodatkowo w zegarki (tea timery), które informują o zakończeniu czasu parzenia herbaty. Pozwalają też na odseparowanie liści od pozostałej części naparu, dzieki czemu napar jest subtelniejszy w smaku i nie posiada goryczki. Warto z nich korzystać, bo nie tylko znacznie ułatwiają parzenie napoju, ale też pięknie wyglądają i wspaniale dopełniają misterium związanego z konsumpcją herbaty.

Prawidłowe parzenie
Aby herbata właściwie smakowa musi być odpowiednio zaparzona, dotyczy to jej ilości – na jedną filiżankę stosuje się 1 łyżeczkę herbaty, temperatury i czasu parzenia. Jedynie zastosowanie odpowiednich temperatur zaparzania pozwala na wydobycie z owoców pełnego smaku i aromatu. Herbata owocowa powinna być zalewana wodą w temperaturze 95 stopni Celsjusza. Powinno się ją sprawdzać za pomocą specjalnego termometru do herbaty. Proces parzenia powinien trwać 7-10 minut. Po tym czasie owoce warto usunąć z dzbanuszka, czy zaparzacza. Długotrwałe przebywanie owoców w herbacie może skutkować lekko gorzkawym i cierpkim smakiem. Herbat owocowych raczej nie poleca się zaparzać ponownie (jak to się czyni w przypadku herbat zielonych), bowiem kolejny napar będzie bardzo mało esencjonalny. Za to herbaty owocowe doskonale smakują nie tylko jako ciepłe napoje, ale też wspaniale się je pija latem, jako ice tea z dodatkiem lodu.


Herbaty ekspresowe
Herbaty ekspresowe to produkt bardzo wygodny w użyciu. Nie trzeba do nich akcesoriów, gdyż odpowiednia porcja herbaty jest już zamknięta w papierowej saszetce. Niektóre firmy proponują dodatkowe zaopatrzenie torebki w specjalną papierową kopertkę, która chroni nie tylko przed zabrudzeniem, ale też utratą aromatu. Obecność sznureczka przy torebce pozwala zachować higienę podczas wyjmowania mokrej saszetki z gotowego napoju. Pojedyncza torebeczka zwykle służy do uzyskania jednej porcji naparu i nie warto kusić się o jej ponowne zaparzanie. Niektórzy uważają, że herbaty ekspresowe posiadają susz niższej jakości, ale nie jest to prawda. Na pewno jest on znacznie bardziej rozdrobniony niż susz sypany w kawałkach, ale to dlatego, że musi się dobrze zaparzyć, mimo ograniczenia, jakie stanowi torebeczka papierowa. Producenci herbat ekspresowych są zobowiązani do przestrzegania bardzo zaostrzonych norm produkcyjnych, więc nie ma mowy, aby w saszetce znalazł się kiepski produkt.


Chcesz kupić dobrą herbatę pamiętaj:
Czytaj etykiety herbat i zwracaj szczególną uwagę na składniki surowcowe, z których powstał susz herbaciany. Ich kolejność zależy od ilości gramów zawartych w herbacie – jako pierwsze wymienione są składniki, których jest najwięcej wagowo.

Nie daj się wprowadzić w błąd - jeżeli na opakowaniu widnieją piękne owoce, a w składzie surowcowym brakuje owoców, za to podano informację o dodatku syntetycznego aromatu, to taka herbatka nigdy owoców nie widziała. A jej owocowy smak jest wynikiem jedynie aromatyzowania suszu.

Jeżeli w składzie surowcowym zawarty jest susz lub wsad owocowy, to herbata na pewno jest prawdziwie owocowa. Niekiedy stosuje się w niej aromaty naturalne, bowiem podczas suszenia owoce szybko tracą swój zapach.

dr Aleksandra Czarnewicz-Kamińska

[-------] 
 

 
herbata-perla
Pełna nazwa produktu: Herbata Owocowe Perły

Producent: RAFEX

Skład surowcowy: owoc dzikiej róży, kwiat hibiskusa, owoc głogu , jarzębiny, a wszystko to z dodatkiem pereł - jadalnych z aromatem ananasa

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: aromat ananasa, dodatek pereł jadalnych

Wskazania do stosowania: brak
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: susz owocowy
Masa opakowania: 100g / 10 zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: HERBATA POSIADA ATEST.
Dostępność: www.rafex.eu

 
Naszym zdaniem: Herbata bardzo smaczna, a srebrne perły wyglądają w suszu wprost królewsko.
 
herbata-dladzieci
Pełna nazwa produktu: Herbata Dla dzieci

Producent: RAFEX

Skład surowcowy: ibiskus, skórka owocu róży, tarnina, czarny bez, jabłko, wiśnia liofilizowana, rodzynki, czarna porzeczka, aronia, śliwka, trawa cytrynowa, owoc truskawki, aromat poziomkowy

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: aromat poziomkowy

Wskazania do stosowania: brak

Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: susz owocowy
Masa opakowania: 100g / 10zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: HERBATA POSIADA ATEST.
Dostępność: www.rafex.eu

 

Naszym zdaniem: Herbata o subtelnym smaku i zapachu. Lekko słodka i bardzo delikatna. Idealna dla dzieci i dorosłych.

 
herbata-krolewska
Pełna nazwa produktu: Herbata Królewska

Producent: RAFEX

Skład surowcowy: czarna porzeczka, czarny bez, hibiskus, jagoda, rodzynki, płatki róży, ananas, aromat porzeczkowy

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: aromat porzeczkowy

Wskazania do stosowania: brak

Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: susz owocowy
Masa opakowania: 100g / 10zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: HERBATA POSIADA ATEST.
Dostępność: www.rafex.eu

 

Naszym zdaniem: Napar o bardzo intensywnej barwie i smaku. Dość kwaskowaty, z wyraźną nutą porzeczkową.
 

[-------] 
pomarancza
Pełna nazwa produktu: Twinings Herbata pomarańczowa z cynamonem

Producent: Wyłączny dystrybutor: AB Foods Polska Sp. z o.o.

Skład surowcowy: cynamon (20%), kawałki pomarańczy (1%)

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: aromat pomarańczowy (6%)

Wskazania do stosowania: Mieszanka czarnych herbat ze skórką pomarańczową i cynamonem. Polecana z dodatkiem miodu, zarówno na gorąco jak i na zimno. Doskonała na popołudnia.
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: ekspresowa
Masa opakowania: masa opakowania 50g, saszetki 25 sztuk w opakowaniu, cena: ok. 12 zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: brak
Dostępność: Sieci: Leclerc Delikatesy: Alma, Bomi, Piotr i Paweł

Naszym zdaniem: Napar bardzo smaczny, wyraźnie pomarańczowy. Herbata doskonale rozgrzewająca. Torebki pakowane pojedynczo, posiadają sznureczek, co jest bardzo wygodne w użyciu.
malina
Pełna nazwa produktu: Twinings Herbata Malinowa z Echinaceą

Producent: Wyłączny dystrybutor: AB Foods Polska Sp. z o.o.

Skład surowcowy: Hibiskus, echincea (20%), liście pomarańczy, liście jeżyny (8%), korzeń lukrecji, skórka cytryny, aromat malinowy (3%), aromaty, kawałki maliny (1%)

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: brak

Wskazania do stosowania: Echinacea - wzmacnia układ odpornościowy i pozwala utrzymać zdrowy organizm. Połączenie echinacei z owocami malin daje pyszny, aromatyczny napar o pięknej barwie, który poza doskonałym smakiem ma ożywczą moc i przywraca energię.
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: ekspresowa
Masa opakowania: masa opakowania 50g, saszetki 25 sztuk w opakowaniu, cena: ok. 12 zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: brak
Dostępność: Sieci: Leclerc Delikatesy: Alma, Bomi, Piotr i Paweł

Naszym zdaniem: Napar o bardzo oryginalnym malinowym smaku. Torebki pakowane pojedynczo, posiadają sznureczek, co jest bardzo wygodne w użyciu.
 
 
czerwona-pomarancza
Pełna nazwa produktu: Czerwona Pomarańcza z lapacho

Producent: Bio-Active

Skład surowcowy: owoc jabłka, owoc dzikiej róży, owoc ananasa, hibiskus, liść jeżyny, kora lapacho (5%), skórka pomarańczy (5%), płatki kwiatu pomarańczy (1%), płatki kwiatu krokosza barwieskiego, aromaty

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: Skórka pomarańczy, kora lapacho, płatki kwiatów, aromat pomarańczowy

Wskazania do stosowania: brak
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: ekspresowa
Masa opakowania: 45g/20 torebek/5,69 zł brutto
Atesty znaki jakości, certyfikaty: brak
Dostępność: supermarket, duży i mały sklep spożywczy

Naszym zdaniem: Herbata daje bardzo orzeźwiający napar o egzotycznym smaku i aromacie. Pakowana jest w przeźroczyste torebki „look bag” i woreczki foliowe, co jest bardzo wygodne podczas zaparzania.
grejpfrut
Pełna nazwa produktu: Grejpfrut z acai

Producent: Bio-Active

Skład surowcowy: hibiskus, owoc dzikiej róży, skórka pomarańczy, aromaty, liść truskawki, owoc agrestu, suszony sok grejpfrutowy (3%), suszony sok z owocu acai (2%), płatki kwiatu słonecznika, płatki kwiatu krokosza barwierskiego

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: Suszony sok grejpfrutowy, suszony sok z owocu acai, płatki kwiatów, aromat grejpfutowy

Wskazania do stosowania: brak
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: ekspresowa
Masa opakowania: 45g / 20 torebek / 5,69 zł brutto
Atesty znaki jakości, certyfikaty: brak
Dostępność: supermarket, duży i mały sklep spożywczy

Naszym zdaniem: Herbata daje niepowtarzalny i bardzo orzeźwiający cytrusowy napar. Pakowana jest w przeźroczyste torebki „look bag” i woreczki foliowe, co jest bardzo wygodne podczas zaparzania.

[-------]
zurawina
Pełna nazwa produktu: Herbaciany Ogród Żurawina

Producent: „Herbapol – Lublin” S.A

Skład surowcowy: kwiat hibiskusa, jabłko, owoc maliny, owoc żurawiny (6%), aromat

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: owoc maliny, aromat żurawiny

Wskazania do stosowania: brak
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: ekspresowa
Masa opakowania: 50g / 20 saszetek po 2,5 g / 5,85zł brutto
Atesty znaki jakości, certyfikaty: brak
Dostępność: hipermarket, supermarket, duży i średni sklep spożywczy

 

Naszym zdaniem: Herbata o bardzo wyrazistym smaku i intensywnej barwie naparu. Ponadto saszetki pakowane są dodatkowo w papierową torbę, która chroni smak i aromat herbaty.
malina(1)
Pełna nazwa produktu: Herbaciany Ogród Malina

Producent: „Herbapol – Lublin” S.A

Skład surowcowy: owoc maliny (61%), kwiat hibiskusa, jabłko, aromat

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: aromat malinowy

Wskazania do stosowania: brak
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: ekspresowa
Masa opakowania: 60g / 20 saszetek po 3 g / 4,75zł brutto
Atesty znaki jakości, certyfikaty: brak
Dostępność: hipermarket, supermarket, duży i średni sklep spożywczy


Naszym zdaniem: Herbata o bardzo intensywnym malinowym smaku i zapachu. Ponadto saszetki pakowane są dodatkowo w papierową torbę, która chroni smak i aromat herbaty.
herbata1
Pełna nazwa produktu: Herbata owocowa Rajski Ogród

Producent: Dystrybutor: HERBA-TA

Skład surowcowy: Jabłko, hibiskus, dzika róża, owoce czarnej porzeczki, ananas kandyzowany, pączki róż , kwiat bławatka i słonecznika, aromat

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: aromat identyczny z naturalnym

Wskazania do stosowania: brak
Przeciwwskazania do stosowania: przechowywać w suchym miejscu, w szczelnym pojemniku
Rodzaj herbat: susz owocowy
Masa opakowania: 100g / 5,05zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: Certyfikat producenta (Niemcy) o dopuszczeniu do obrotu przez niemieckie organy oraz czystości chemicznej i biologicznej towaru
Dostępność: Specjalistyczne sklepy z herbatą, herbaciarnie
 

Naszym zdaniem: Herbata o wyjątkowych walorach smakowo-zapachowych. Mieszanka owoców idealna dla miłośników owoców ogrodowych.

[-------]
herbata2
Pełna nazwa produktu: Herbata owocowa Witaminka

Producent: Dystrybutor: HERBA-TA

Skład surowcowy: jabłko, hibiskus, plastry pomarańczy, trawa cytrynowa, truskawki liofilizowane , mięta, aromat

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: aromat identyczny z naturalnym

Wskazania do stosowania: brak

Przeciwwskazania do stosowania: przechowywać w suchym miejscu, w szczelnym pojemniku
Rodzaj herbat: susz owocowy
Masa opakowania: 100g / 4,86zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: Certyfikat producenta (Niemcy) o dopuszczeniu do obrotu przez niemieckie organy oraz czystości chemicznej i biologicznej towaru
Dostępność: Specjalistyczne sklepy z herbatą, herbaciarnie
 

Naszym zdaniem: Herbata bardzo smaczna. Dodatek trawy cytrynowej czyni ją niezwykle delikatną i oryginalną.
herbata3
Pełna nazwa produktu: Herbata owocowa Love Story

Producent: Dystrybutor: HERBA-TA

Skład surowcowy: czarny bez, rodzynki, jabłko, hibiskus, papaja i ananas kandyzowane, czerwona porzeczka, maliny i truskawki liofilizowane, banan, aromat

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: aromat identyczny z naturalnym

Wskazania do stosowania: brak
Przeciwwskazania do stosowania: przechowywać w suchym miejscu, w szczelnym pojemniku
Rodzaj herbat: susz owocowy
Masa opakowania: 100g / 5,05zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: Certyfikat producenta (Niemcy) o dopuszczeniu do obrotu przez niemieckie organy oraz czystości chemicznej i biologicznej towaru
Dostępność: Specjalistyczne sklepy z herbatą, herbaciarnie
 

Naszym zdaniem: Herbatka bardzo aromatyczna i smaczna. Idealna na walentynkowy wieczór we dwoje.
karkade
Pełna nazwa produktu: Karkade 2 exclusive wzmacniająca

Producent: Elanda Zakład Produkcji Środków Farmaceutycznych B. Kazub, A.Orłowski

Skład surowcowy: Kwiat hibiskusa, Owoc dzikiej róży, Skórka jabłka

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: brak

Wskazania do stosowania: Herbatka wzmacniająca, kompozycja bogata w witaminę C i składniki bioaktywne pomaga zregenerować siły po wysiłku fizycznym i umysłowym.Likwiduje uczucie zmęczenia, Dodaje sił i energii
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: ekspresowa
Masa opakowania: 20 saszetek po 2,0 g / 6,9zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: Herbatka ma status suplementu diety nr powiadomienia GIS-BŻ-Ż-4230-1627/EB/09
Dostępność: Apteka internetowa DOZ

 Naszym zdaniem: Herbatka o ciekawym smaku i aromacie dziekiej róży. Zaopatrzona w wygodny sznureczek i dodatkowo opakowana w kopertkę.
karkade3
Pełna nazwa produktu: Karkade 3 exclusive witaminizująca

Producent: Elanda Zakład Produkcji Środków Farmaceutycznych B. Kazub, A.Orłowski

Skład surowcowy: Kwiat hibiskusa, Owoc dzikiej róży, owoc jarzębiny, Owoc bzu czarnego

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: brak

Wskazania do stosowania: Herbatka witaminizująca to mieszanka składników bogatych w witaminy (szczególnie witaminę C) i składniki mineralne polecana do picia dla osób osłabionych i przemęczonych.
Herbatka uzupełni niedobory witamin, pomoże odzyskać siły witalne, chęć do życia i d
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: ekspresowa
Masa opakowania: 20 saszetek po 2,0 g / 6,9zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: Herbatka ma status suplementu diety nr powiadomienia GIS-BŻ-Ż-4230-1627/EB/09
Dostępność: Apteka internetowa DOZ

Naszym zdaniem: Herbatka o ciekawym smaku i wyraźnym aromacie bzu czarnego. Zaopatrzona w wygodny sznureczek i dodatkowo opakowana w kopertkę.

[-------]
rajska-riviera
Pełna nazwa produktu: Rajska Riviera

Producent: Progressive Agata Szurlej

Skład surowcowy: żurawina, truskawka, ananas, banan i jabłko. Całość wzbogacona kokosem.

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: brak

Wskazania do stosowania: brak

Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: susz owocowy
Masa opakowania: 100g / 27zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: brak
Dostępność: sklepy firmowe „Czas na Herbatę” oraz w sklep internetowy www.czasnaherbate.net

Naszym zdaniem: Wspaniały smak i aromat naparu. Doskonale smakuje i zaspokaja pragnienie. Idealna podana na ciepło i zimno.
ogrod-milosci
Pełna nazwa produktu: Ogród Miłości

Producent: Progressive Agata Szurlej

Skład surowcowy: Hibiskus, dzika róża, rodzynki, malina wzbogacona czarnym bzem i bławatkiem

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: brak

Wskazania do stosowania: brak
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: susz owocowy
Masa opakowania: 100g / 23,5zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: brak
Dostępność: sklepy firmowe „Czas na Herbatę” oraz w sklep internetowy www.czasnaherbate.net

Naszym zdaniem: Herbata intensywna pod względem smaku oraz barwy naparu. Idealna na wieczory we dwoje.
domowe-ognisko
Pełna nazwa produktu: Domowe ognisko

Producent: Progressive Agata Szurlej

Skład surowcowy: Orzeźwiająca herbata owocowa składająca się z kwiatów hibiskusa, suszonego jabłka, płatków kokosowych, cząstek wiśni i skórki pomarańczy z dodatkiem aromatów

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: aromaty naturalne

Wskazania do stosowania: brak
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: susz owocowy
Masa opakowania: 100g / 22,6zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: brak
Dostępność: sklepy firmowe „Czas na Herbatę” oraz w sklep internetowy www.czasnaherbate.net

Naszym zdaniem: Herbata daje napar o bardzo ciekawym smaku i migdałowym zapachu. Wspaniała na rozgrzanie i chwile spędzone przy kominku.

[-------]
hibiscus
Pełna nazwa produktu: Rosehip & Hibiscus

Producent: Newby Teas (U.K.), wyłączny dystrybutor: Geralt Polska Sp. z o.o
Geralt Polska Sp. z o.o.

Skład surowcowy: 50% dzika róża, 50% hibiskus

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: brak

Wskazania do stosowania: Dzięki dużej ilości Wit. C, herbata ta jest polecana w przypadku przeziębień i osłabienia organizmu

Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: ekspresowa
Masa opakowania: 75 g/ 25 saszetek/ ok. 22-23 pln
Atesty znaki jakości, certyfikaty: HACCP, ISO 22000:2005, BRC

Dostępność: Herbaciarnie, cukiernie, hotele i restauracje klasy premium

 Naszym zdaniem: Herbata bardzo esencjonalna. Dodatkowo, saszetki pakowane indywidualnie w opakowania z folii aluminiowej, co chroni przed utratą aromatu.
delight
Pełna nazwa produktu: Berries Delight

Producent: Newby Teas (U.K.), wyłączny dystrybutor: Geralt Polska Sp. z o.o
Geralt Polska Sp. z o.o.

Skład surowcowy: 43% hibiskus, 30.5% kawałki jabłka, 10% korzeń lukrecji, 3% naturalny granulowany aromat czarnych porzeczek, 3% naturalny granulowany aromat wanilii, 5% owoce dzikiej róży, 3% kawałki czarnych porzeczek, 2.5% kwasek cytrynowy

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: brak

Wskazania do stosowania: Dzięki hibiskusowi, porzeczkom i dzikiej róży, napar tej herbaty jest niezwykle bogaty w wit. C
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: ekspresowa
Masa opakowania: 75 g/ 25 saszetek/ ok. 22-23 pln
Atesty znaki jakości, certyfikaty: HACCP, ISO 22000:2005, BRC

Dostępność: Herbaciarnie, cukiernie, hotele i restauracje klasy premium

Naszym zdaniem: Herbata bardzo esencjonalna. Wyrazista i bardzo aromatyczna. Dodatkowo, saszetki pakowane indywidualnie w opakowania z folii aluminiowej, co chroni przed utratą aromatu.
orange
Pełna nazwa produktu: Rooibos Orange

Producent: Newby Teas (U.K.), wyłączny dystrybutor: Geralt Polska Sp. z o.o
Geralt Polska Sp. z o.o.

Skład surowcowy: Herbata rooibos 85.6%, granulki pomarańczy 8.5%, granulki lukrecji 2.5%, naturalne przyprawy i aromaty 2.5%

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: Zawarta w pomarańczy Wit. C

Wskazania do stosowania: brak
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: ekspresowa
Masa opakowania: 50 g/ 25 saszetek/ ok. 26-28 pln
Atesty znaki jakości, certyfikaty: HACCP, ISO 22000:2005, BRC

Dostępność: Herbaciarnie, cukiernie, hotele i restauracje klasy premium

Naszym zdaniem: Napar bardzo smaczny, wyraźnie pomarańczowy i rozgrzewający. Idealny dla miłośników Rooibosa. Dodatkowo, saszetki pakowane indywidualnie w opakowania z folii aluminiowej, co chroni przed utratą aromatu.owoce lesne posti1
Pełna nazwa produktu: Owoce leśne, Herbatka Owocowa Aromatyzowana

Producent: POSTI S.A.

Skład surowcowy: aronia, kwiat hibiskusa, liść jeżyny, owoc dzikiej róży, aromaty, kwas cytrynowy, malina, owoc bzu czarnego, owoc jagody, owoc jeżyny, owoc poziomki

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: aromat

Wskazania do stosowania: brak
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: ekspresowa
Masa opakowania: opakowanie 40g, 20 torebek, cena 2,90 zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: HACCP i ISO
Dostępność: Sklepy spożywcze, także supermarkety i hipermarkety

Naszym zdaniem: Herbata daje napar o ciemnej barwie i zdecydowanym smaku leśnych owoców.

 [-------]
zurawinowa posti2
Pełna nazwa produktu: Żurawinowa, Herbatka Owocowa Aromatyzowana

Producent: POSTI S.A.

Skład surowcowy: aronia, kwiat hibiskusa, żurawina, owoc dzikiej róży, malina, aromaty, jabłko

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: aromat

Wskazania do stosowania: brak
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: ekspresowa
Masa opakowania: 40 g, 20 torebek, cena 2,90 zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: HACCP i ISO
Dostępność: Sklepy spożywcze, także supermarkety i hipermarkety

Naszym zdaniem: Herbata daje delikatne napary. Torebeczki pakowane razem, nie posiadają sznureczka.

 
herbatka ekologiczny ogrod
Pełna nazwa produktu: Owocowa herbatka podlaska EKOLOGICZNY OGRÓD

Producent: Dary Natury

Skład surowcowy: owoc maliny 20%, truskawki, śliwki, jabłka, aronii, czarnej porzeczki, pigwowca

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: brak

Wskazania do stosowania: Spożycie jej wzmacnia organizm oraz wzbogaca dietę w niezbędne dla zdrowia substancje

Przeciwwskazania do stosowania: brak

Rodzaj herbat: susz owocowy
Masa opakowania: 100g / 5,3zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: Certyfikat ekologiczny, Jednostka certyfikująca Ekogwarancja PTRE sp. z o. o.
Dostępność: bezpośrednio u producenta, w sklepach zielarskich i ze zdrową żywnością na terenie całej Polski

Naszym zdaniem: Herbata bardzo owocowa. Warto wiedzieć, że składa się z suszonych owoców zebranych w certyfikowanych sadach i ogrodach.
herbata dereniowka
Pełna nazwa produktu: Herbatka Dereniówka

Producent: Dary Natury

Skład surowcowy: owoce derenia 55%, porzeczki czarnej 20%, róży 10%, tarniny 10%, hibiskus 5%

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: brak

Wskazania do stosowania: 6. Herbatka z dereniem jest wyjątkowo bogata w wit. C (120-160 mg/100g), wit. P oraz wit. A. poza tym owoc derenia jest zasobny w makro i mikroelementy. Zawiera przy tym takie cenne składniki jak kwasy organiczne, flawonoidy, pektyny, garbniki oraz cukry.
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: susz owocowy
Masa opakowania: 100g / ok.. 5,0zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: brak
Dostępność: bezpośrednio u producenta, w sklepach zielarskich i ze zdrową żywnością na terenie całej Polski
 

Naszym zdaniem: Napar posiada smak i zapach charakterystyczny dla owoców derenia. Jest lekko kwaskowaty i orzeźwiający.
h ekologiczna lipowo-malinowa
Pełna nazwa produktu: Herbatka lipowo-malinowa

Producent: Dary Natury

Skład surowcowy: owoc maliny 50%, dzikiej róży, kwiat lipy
Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: brak

Wskazania do stosowania: 6. Zalecane jest profilaktyczne stosowanie naparu lipowo-malinowego osobom skłonnym do przeziębień. Składnik i zawarte w herbatce działają rozgrzewająco i napotnie. Uwzględniając szczególnie walory smakowo-zapachowe herbatkę tą można z powodzeniem pić kil
Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: susz owocowy
Masa opakowania: 80g / ok. 6,0zł
Atesty znaki jakości, certyfikaty: Certyfikat ekologiczny, Jednostka certyfikująca Ekogwarancja PTRE sp. z o. o.
Dostępność: bezpośrednio u producenta, w sklepach zielarskich i ze zdrową żywnością na terenie całej Polski

Naszym zdaniem: To typowa mieszanka owoców ogrodowych. Bardzo smaczna. Truskawki bardzo dobrze smakują.

 [-------]
pozeczka
Pełna nazwa produktu: Herbaty owocowe Biofix Premium - porzeczka z agrestem i wiśnią

Producent: Biofix

Skład surowcowy: czarna porzeczka 40%, wiśnia 20%, aronia, agrest 10%, jabłko, aromat cytrynowy

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: Aromaty zgodne z naturalnym aromatem

Wskazania do stosowania: Walory smakowe i prozdrowotne

Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: ekspresowa
Masa opakowania: 40g/20 x 2g/ nasza cena 3,00 /cena w sklepie 4,58
Atesty znaki jakości, certyfikaty: Znak zdrowej żywność, Dobra marka 2011, Laur konsumeta 2010, produkowane sa w systemie ISO<HCCP< BRC< IFS
Dostępność: Wszystkie sieci Handlowe oraz rynek detaliczny

Naszym zdaniem: Herbata ciekawie smakuje, a warto wiedzieć, iż 15 procent z każdej zakupionej paczki Biofix Premium zostaje przekazane Fundacji Rak’n’Roll na odbudowę polskich poczekalni onkologicznych.
truskawka
Pełna nazwa produktu: Herbaty owocowe Biofix Premium - truskawka z wanilią

Producent: Biofix

Skład surowcowy: truskawka 40%, aronia, jabłko, czarna porzeczka, wanilia 1%, aromat, kwas cytrynowy

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: Aromaty zgodne z naturalnym aromatem

Wskazania do stosowania: Walory smakowe i prozdrowotne

Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: ekspresowa
Masa opakowania: 40g/20 x 2g/ nasza cena 3,00 /cena w sklepie 4,59
Atesty znaki jakości, certyfikaty: Znak zdrowej żywność, Dobra marka 2011, Laur konsumeta 2010, produkowane sa w systemie ISO<HCCP< BRC< IFS
Dostępność: Wszystkie sieci Handlowe oraz rynek detaliczny

Naszym zdaniem: Herbata daje cikawy napar o lekko waniliowym aromacie. Warto wiedzieć, iż 15 procent z każdej zakupionej paczki Biofix Premium zostaje przekazane Fundacji Rak’n’Roll na odbudowę polskich poczekalni onkologicznych.
limonka
Pełna nazwa produktu: Herbaty owocowe Biofix Premium - limonka

Producent: Biofix

Skład surowcowy: jabłko, trawa cytrynowa 10%, skórka cytrynowa 5%, cykoria, aromat (limonka), kwas cytrynowy

Stosowane dodatki smakowe, aromaty naturalne: Aromaty zgodne z naturalnym aromatem

Wskazania do stosowania: Walory smakowe i prozdrowotne

Przeciwwskazania do stosowania: brak
Rodzaj herbat: ekspresowa
Masa opakowania: 40g/20 x 2g/ nasza cena 3,00 /cena w sklepie 4,60
Atesty znaki jakości, certyfikaty: Znak zdrowej żywność, Dobra marka 2011, Laur konsumeta 2010, produkowane sa w systemie ISO<HCCP< BRC< IFS
Dostępność: Wszystkie sieci Handlowe oraz rynek detaliczny

Naszym zdaniem: Herbata bardzo orzeźwiająca, dzięki swojemu świeżemu aromatowi. Warto wiedzieć, iż 15 procent z każdej zakupionej paczki Biofix Premium zostaje przekazane Fundacji Rak’n’Roll na odbudowę polskich poczekalni onkologicznych.