fit.pl mobile logo

Jak ułatwić sobie codzienne gotowanie?

Gotowanie to zajęcie przyjemne, choć potrafi być powodem frustracji. Ciągle pojawiające się pytania, co zrobić na obiad, mogą sprawić, że po jakimś czasie czujemy się znużeni. Dodatkowo, dla wielu osób aktywnych zawodowo samodzielne przygotowywanie posiłków jest kolejnym obowiązkiem. Warto wprowadzić kilka zasad i udogodnień, które usprawnią codzienne gotowanie.

Planowanie

Chcesz sprawić, że czas spędzony w kuchni będzie krótszy? Planuj posiłki na cały tydzień. Najlepiej poświęcić godzinę w tygodniu na przygotowanie listy dań i wzbogacenie jej o spis produktów, które trzeba kupić, by je przyrządzić. Taką listę można umieścić przy pomocy magnesu na lodówce, aby mieć do niej łatwy dostęp. Po powrocie z pracy wystarczy rzut oka na listę, by od razu zabrać się za gotowanie. Jeśli planujesz wypróbowanie nowego przepisu, od razu przepisz go lub wydrukuj i umieść razem z tygodniowym jadłospisem.

Zadbaj o porządek w kuchni

Kluczem do szybkiego gotowania jest dobra organizacja. Zadbaj o to, aby garnki, sprzęty i akcesoria miały określone miejsce, w którym szybko je odnajdziesz. Znajdź jedną półkę na ulubione przyprawy i wybieraj produkty, które sprzedawane są w ergonomicznych opakowaniach. Najlepiej by były one szklane i poręczne. Jeśli zachodzi taka potrzeba, możesz po nie sięgnąć i szybko ich użyć. Dobrym przykładem może być tu sos sojowy Kikkoman – jego butelka jest poręczna, a otwór w dozowniku jest szeroki, dlatego możesz szybko dodać do potrawy tyle sosu, ile potrzebujesz; nie ogranicza Cię kroplomierz.

Wykorzystaj zamrażarkę

Dobrym pomysłem jest wykorzystanie półproduktów mrożonych. I nie chodzi tu wcale o te kupowane w markecie. Jeśli często w swojej kuchni używasz cebuli czy czosnku, możesz obrać je, pokroić i przechowywać w zamrażarce. Nie tylko oszczędzi to Twój czas podczas gotowania, ale pozwoli uniknąć częstego problemu, czyli zapachu utrzymującego się na dłoniach. Wystarczy przygotować raz odpowiednią ilość, by zapomnieć o tym na kilka tygodni.

Sprzątanie

Gotowanie to jedno, ale zmywanie i sprzątanie po gotowaniu to dodatkowy czynnik zniechęcający do samodzielnego przyrządzania posiłków. Warto robić to na bieżąco, kiedy akurat coś smażymy lub gotujemy i mamy kilka minut czasu. Jeśli wyrzucanie odpadków wymaga ciągłego obracania się lub przechodzenia w inne miejsce kuchni, warto podczas gotowania ustawić przy stanowisku pojemnik, do którego będziemy wrzucać to, co później trafi do śmietnika. Takie gotowanie pozwala na zachowanie porządku w kuchni i skraca czas przygotowywania dań.

Gotuj na dłużej

W Twojej diecie dominują warzywa? Często przygotowujesz sałatki? Z pewnością masz kilka ulubionych dipów i dressingów. Pamiętaj o tym, że można wykonać je wcześniej w większej ilości i przechowywać w lodówce. To świetny sposób, jeśli na podwieczorek i kolację wybierasz potrawy szybkie w przygotowaniu. Sprawdzą się zarówno do sałatek, jak i do placków (np. z cukinii czy z kaszy gryczanej). Dzięki temu masz ulubiony vinegret zawsze pod ręką. Szukasz nowych inspiracji? Wypróbuj dipy warzywne! Te z pomidorów, batatów lub z bakłażana pozwolą Ci wnieść do Twojej kuchni nieco świeżości. Użycie kilku kropli sosu Kikkoman podkręci ich smak i sprawi, że przygotowane przez Ciebie posiłki zachwycą wszystkich domowników!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl