fit.pl mobile logo

Maca, czyli bomba witalna. Dlaczego warto ją jeść?

Jak w naturalny sposób dodać sobie energii, wytrzymałości i zwiększyć libido? Jak poprawić swoją wydajność sportową? Jak chronić skórę przed promieniami UV, kiedy przed nami długie, słoneczne dni? Wystarczy dodać do swojej diety macę, która należy do grupy superfoodów dostarczających naszemu organizmowi najwięcej witalności

Maca to roślina pochodząca z Peru, rosnąca w Andach na wysokościach powyżej 4 tys. metrów. Ma długą historię zastosowań kulinarnych i zdrowotnych. Główną jadalną częścią rośliny jest korzeń, który rośnie pod ziemią. Jest on na ogół suszony i spożywany w postaci proszku, właśnie w takiej postaci oferuje go Purella Superfood.

Dlaczego należy włączyć macę do swojej diety?

Maca jest bogata w wapń, magnez, fosfor, potas, siarkę, sód i żelazo. Zawiera w sobie również przeciwutleniacze i witaminy B1, B2, B12 (służą dobremu funkcjonowaniu układu nerowego, energii i wytrzymałości), C i E. W czym pomaga maca?

  • Zwiększa enrgię i wytrzymałość u sportowców: Wysoka zawartość witaminy B sprawia, że ten superfood jest dedykowany szczególnie sportowcom lub dla tym, którzy szukają naturalnego wzmocnienia przed treningiem. Pomaga również w przyroście masy mięsniowej, zwiększeniu siły i energii oraz poprawie wydajności ćwiczeń.
  • Podnosi libido u mężczyzn i kobiet: Badania prowadzone nad tą rośliną wykazały, że jedną z jej głównych zalet jest wływ na zwiększenie libido. Już od czasów starożytności uważana była za naturalny afrodyzjak.
  • Wzmacnia organizm: Polecana jest osobom starszym, rekonwalescentom, osobom pracującym w stresie i mającym stany depresyjne. Poprawia ukrwienie mózgu zwiększając procesy myślowe. Podnosi siły witalne organizmu i wzmacnia jego odporność. Zwiększa pojemność tlenową krwi, przydatna jest szczególnie  himalaistom.
  • Pomaga na sprawy kobiece: Łagodzi stany przedmiesiączkowe oraz znosi dolegliwości w okresie menopauzy, takie jak uderzenia gorąca czy apatia. Przeciwdziała również osteoporozie w okresie klimakterium. Reguluje poziom hormonów płciowych.
  • Chronni skórę: Spożywanie maci poprawia kondycję skóry oraz chroni przed szkodliwym promieniowanie UV. Przyjmuje się, że działa jak krem z filtrem o numerze 30. Przyspiesza gojenie się ran.
  • Kuracja macą zalecana jest szczególnie osobom osłabionym oraz narzekającym na przewlekłe zmęczenie. Poprawia jakość snu, a co ważne wspiera regenerację organizmu. Zawiera dużo białka i aż 7 niezbędnych aminokwasów, jak żelazo (profilaktyka i wspieranie leczenia niedokrwistości), miedź, wapń dla zdrowia kości, potas dla układu krążenia oraz witaminy  z grupy B dla układu nerwowego – tłumaczy Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk, ekspert Purella Superfoods.

Maca w naszej kuchni

W europejskiej kuchni, macę najczęściej używa się w postaci sproszkowanej jako do koktajli, płatków owsianych i słodkich przysmaków. Purella Superfood poleca ją również do expresso z melkiem w towarzystwie dodatków, takich jak miód i cynamon, co stworzy turbo energetyczną macę mochę.

Macę zaleca się ją dawkować ilości 1 – 2 łyżeczki dziennie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl