fit.pl mobile logo

Odchudzanie przed Sylwestrem

Na pewno niejedna osoba witając Nowy Rok obieca sobie, że w końcu schudnie, będzie lepiej się odżywiać i regularnie ćwiczyć. Chcesz być jedną z tych osób? – Jeśli tak, to nie czekaj do Nowego Roku, tylko zacznij od dziś

Jeżeli naprawdę chcemy coś zmienić w naszym stylu życia, nie ma sensu tego odkładać na później.

Jeśli od początku grudnia zaczniemy stosować dietę i zwiększymy aktywność fizyczną, pierwsze efekty będą widoczne już w Sylwestra. Widząc, że jesteśmy szczuplejsi i sprawniejsi, łatwiej nam będzie znaleźć motywację do tego, by w Nowym Roku kontynuować pozytywne zmiany i nie zaprzepaścić tego, co już udało nam się osiągnąć.

SPRAWDŹ ILE MOŻESZ SCHUDNĄĆ

Postaw na trening

Jesienno-zimowa aura nie sprzyja wychodzeniu z domu. Mimo to warto przekonać się, by wyjść przynajmniej na półgodzinny spacer. Regularny ruch na świeżym powietrzu nie tylko korzystnie wpływa na metabolizm, ale także uodpornia na zmiany pogody, poprawia nastrój i zapobiega zimowej depresji. Odchudzanie się bez codziennej aktywności fizycznej jest mało skuteczne, dlatego zamiast pielęgnować w sobie naturę domatora, zapiszmy się do klubu fitness, na basen lub lekcje tańca. Trening taneczny jest godny polecenia zwłaszcza tym, którzy mają w planach sylwestrowy bal.

Dieta jest ważna

Odchudzając się późną jesienią lub zimą warto trzymać się paru zasad. Przede wszystkim nie stosujmy zbyt radykalnych diet. Zbyt szybkie odchudzanie nie jest dobre dla zdrowia i zwykle kończy się porażką. Lepiej bez napinania się schudnąć dwa kilogramy niż po zrzuceniu sześciu dojść do wniosku, że ma się już dość. Stosowanie niskokalorycznej diety w okresie, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury, w sposób szczególny sprzyja wychłodzeniu organizmu, dlatego minimum jeden ciepły posiłek w ciągu dnia oraz ciepłe napoje należy uznać za obowiązkowe. Bardzo korzystne jest też dodawanie do potraw przypraw takich jak chilli i imbir, które pobudzają tempo metabolizmu i rozgrzewają.

Zaplanuj zdrowe święta

Uroczystości, którym towarzyszy jedzenie, mogą być dość stresujące dla osób będących na diecie. Ulegając pokusom przy stole zastawionym świątecznymi smakołykami mamy poczucie, że niweczymy to, na co pracowaliśmy przez długi czas. Nie zadręczajmy się tym – jeśli okazjonalnie zjemy trochę więcej, nie będzie to miało znaczącego wpływu na naszą masę ciała. Mimo wszystko zachowanie umiaru jest ważne. Zanim sięgniemy po dodatkową porcję jedzenia pomyślmy o naszym żołądku, który później będzie musiał uporać się z trawieniem wszystkiego, co zjemy. Poza tym zamiast martwić się tym, że przytyjemy, zaplanujmy święta tak, aby spędzić je zdrowo. Nie kupujmy jedzenia na zapas i zadbajmy, aby na stole oprócz kalorycznych potraw (smażone ryby, sałatki z dużą ilością majonezu, słodkie ciasta), znalazły się także te lżejsze, mniej kaloryczne (z duża ilością warzyw, bazujące na owocach oraz niewielkim dodatkiem cukru i tłuszczu). W Sylwestra natomiast zamiast objadać się i nadużywać alkoholu, przede wszystkim tańczmy i cieszmy się, bo przed nami Nowy Rok, w którym mamy szanse zmienić coś na lepsze.

dr Joanna Anna Walczak

www.dieta.fit.pl
 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl