Odżywki białkowe jako doskonałe wsparcie naszej diety

Wykorzystanie odżywki białkowej w diecie sportowca jest częstą praktyką uzupełnienia jego diety, która to zazwyczaj mocno obfituje w proteiny. Czasem jest niezbędnym elementem, który pozwala na dostarczenie odpowiedniej ilości białek na dobę. Sportowcy, zwłaszcza trenujący typowo pod sporty sylwetkowe, zazwyczaj dość mocno mają obładowane jadłospisy w źródła białek, gdzie odżywka stanowi integralną część diety.
2018-02-26 00:00
Udostępnij
Odżywki białkowe jako doskonałe wsparcie naszej diety

Białka wykorzystywane w suplementacji, oparte są na koncentracie białek serwatkowych WPC, czyli wyizolowanych białkach mlecznych. Jak wyczytać możemy na forum, są to odżywki charakteryzujące się wysoką wartością biologiczną, dostarczając organizmowi pełnowartościowego białka, które jest kompletne i zasobne we wszystkie niezbędne aminokwasy.

 

Jednym z przykładów białek tego typu jest białko SFD Protein plus, dostarczające wysokiej koncentracji protein, które mogą stanowić nie tylko uzupełnienie diety, ale i w diecie sportowca można wykorzystać ją jako stały element diety, który będzie stałym posiłkiem. Białka serwatkowe, jak wyczytać możemy na forum, są idealnym dodatkiem do deserów, będąc dla nich proteinową bazą, gdzie łączymy znakomity smak odżywki, jak i źródło proteinowe, pozwalające utrzymać nam dietę zgodnie z wyznaczonymi proporcjami.

 

Czasem spotykamy się na forum z opiniami, że odżywka białkowa nie jest pełnowartościowym źródłem diety, gdzie osoby piszące uzasadniają, że nie posiada ona poszczególnych witamin, czy związków mineralnych. Jednak należy pamiętać, że jej funkcją jest dostarczenie wysokiej jakości białek, a nie bycie substytutem zbilansowanego posiłku. Biorąc więc pod uwagę jej pierwotną funkcję, spełnia ona swoje zadanie.

 

odzywka-bialkowa-wpc

 

Czytając opinie na forum SFD, dość często polecanym rozwiązaniem jest wykorzystanie odżywki SFD protein plus, jako wersji białka, które łączy ze sobą smak, jakość, jak i cenę produktu, która jest przystępna. Jest to białko, które doskonale nadaje się dla wszystkich osób trenujących, którzy cenią sobie wsparcie diety produktem wysokiej jakości. Białko SFD oparte jest na koncentracie WPC, które dostarcza tylko wartościowych protein, bez białek roślinnych i dodatków, które sztucznie podnoszą wartość produktu.

 

Przy wyborze odżywki należy kierować się nie tylko jej składem. Ważne jest, aby sama odżywka była równie smaczna, jak i nie sprawiała problemów gastrycznych. Oznacza to, że białko powinno uwzględniać kompleksowo wymagania konsumenta. Obecnie mamy czasy, gdzie powiedzenie, że suplement ma działać, zwłaszcza w kontekście odżywki białkowej nie ma już siły znaczenia. Odżywka białkowa musi spełniać wymagania pod kątem składu, smaku, rozpuszczalności i jakości produktu. Na forum SFD wyczytać możemy, że białka, jakie proponuje firma SFD, odpowiadają wymaganiom sportowców, nie tylko pod kątem smaku samej odżywki, ale i spełniają wymagania stricte sportowe, pod kątem uzupełnienia diety w proteiny.