fit.pl mobile logo

Pomysł na truskawki

Od połowy maja do sierpnia trwa sezon na truskawki. – Wykorzystajmy to! Jedzmy świeże owoce, róbmy z nich desery oraz przetwory, dzięki którym będziemy mogli cieszyć truskawkowym smakiem przez cały rok

Na surowo

W takiej postaci truskawki mają najwięcej cennych składników (witaminy C, kwasu foliowego, potasu, flawonoidów). Niewielka 100-gramowa porcja owoców wystarczy, aby pokryć dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. Truskawki należą do owoców nietrwałych, dlatego najlepiej je jeść tego samego dnia, najpóźniej jeden dzień po zakupie. Kupując je zwracajmy uwagę przede wszystkim na ich wygląd – powinny być dojrzałe (wtedy są najsłodsze i najbardziej aromatyczne), nie uszkodzone (takie szybciej się psują). Poza tym, jeśli mamy wybór, wybierajmy truskawki krajowe. Te importowane, mimo iż wyglądają bardzo apetycznie, to w rzeczywistości mają znacznie słabszy smak i uchodzą za mniej zdrowe.

Na zapas

Dżemy, konfitury oraz kompoty to najpopularniejsze przetwory przyrządzane z truskawek. Dzięki nim możemy poczuć smak lata nawet wtedy, gdy za oknem jest zimno i ponuro. Z drugiej strony walory żywieniowe przetworów domowych nie są zbyt wysokie, gdyż podczas ogrzewania i pasteryzacji, znaczna część składników odżywczych ulega zniszczeniu. Na wysoką temperaturę jest szczególnie wrażliwa witamina C. Jej zawartość w dżemie truskawkowym może być sześć razy mniejsza niż w truskawkach świeżych. Jeśli chcemy utrwalić nie tylko smak, ale też wartości odżywcze truskawek, najlepiej jest je po prostu zamrozić. W truskawkach mrożonych w porównaniu z tymi świeżymi straty witamin są minimalne.

Na deser

Z truskawek można przyrządzić wiele pysznych potraw. Do tych zdecydowanie godnych polecenia należy zaliczyć koktajle mleczne, sorbety i inne desery, do których wykorzystuje się truskawki świeże. Do przyrządzenia koktajlu oprócz owoców potrzebujemy jedynie jogurt lub kefir oraz miód lub cukier. Po zmiksowaniu składników otrzymujemy gęsty i odżywczy napój, który po schłodzeniu w zamrażalce można jeść jak lody. Jeszcze prostsza formą lodów jest sorbet. Aby go przyrządzić wystarczy zmiksować truskawki na gładką masę, posłodzić i zamrozić. Truskawki można wykorzystać również do przyrządzenia sałatek owocowych, kremów, galaretek, przeróżnych ciast, jako dodatek do twarożku, płatków śniadaniowych, omletów i naleśników.

JAW

www.dieta.fit.pl
 PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl