Detoksykacja to nic innego jak pozbycie się z organizmu nadmiaru nagromadzonych toksyn. Nasz organizm robi to automatycznie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu najlepiej jak tylko się da. Pomimo iż mechanizm auto-detoksykacji działa perfekcyjnie, czasami organizm może potrzebować naszego wsparcia
fit.pl
2015-05-05 00:00
Udostępnij
Wiosna to super pora na detoxDziać się tak będzie w momencie kiedy ilość toksyn w organizmie jest zbyt duża w stosunku do możliwości ich usuwania, co może prowadzić do zaburzeń funkcjonowania organizmu, spadku energii, zmian skórnych, uczucia senności oraz ogólnego spadku witalności.

Jak wspomóc organizm?- To proste

Istnieje wiele diet wspomagających detoksykacje organizmu – od totalnych głodówek, przez diety owocowo – warzywne, na specjalnej farmakologicznej suplementacji kończąc.
Rodzima firma CURATTIO Proponuje trochę inne podejście, które pozwala nie tylko wspomóc detoksykację organizmu ale również wysłać go na wakacje „All Inclusive” w pięciogwiazdkowym hotelu.

Surowe świeże soki

Oczyszczanie organizmu specjalnie przygotowanymi surowymi sokami warzywno - owocowymi polega na tym, że w trakcie trwania kuracji przez kilka dni spożywamy jedynie ( lub prawie jedynie) świeże surowe soki.


Jak to działa

Pijąc soki organizm oszczędza energię potrzebną na trawienie pokarmu, którą może spożytkować na detoksykację. Owoce i warzywa w formie specjalnie przygotowywanego soku są przyswajalne przez organizm w zaledwie 15 minut podczas gdy surowe warzywa i owoce są trawione przez organizm w około 4-5 godzin. Organizm nie musi wydatkować energii na procesy trawienia, przeznaczając ją na wzmożoną detoksykację.

Dzięki temu że soki są przygotowywane w specjalnej technologii wolnoobrotowego tłoczenia na zimno wszystkie wartości odżywcze zawarte w warzywach i owocach, jak również enzymy, substancje fitochemiczne i inne dobroczynne substancje które znajdują się w roślinie trafiają bezpośrednio do soku. Żeby tak się stało soki muszą być świeże, surowe i nie poddane jakiejkolwiek obróbce termicznej czy chemicznej, tak żeby nie niszczyć enzymów, witamin i wszystkich pozostałych pożytecznych substancji.

Reasumując kuracja sokowa to nie tylko wspomaganie detoksykacji, ale również odżywienie organizmu szybko przyswajalną bombą składników odżywczych, a także zaopatrzenie go w niezwykle cenne substancje nie odżywcze jak np. antyoksydanty czy enzymy roślinne.

A efekty?

Mniej toksyn w organizmie + dobrze odżywiony organizm = Więcej energii, lepsze samopoczucie, witalność, chęć do życia i pozytywne myślenie, ładniejszy wygląd, piękna cera, piękne włosy i paznokcie, a nasza waga łazienkowa zaczyna wreszcie działać poprawnie

www.fit.pl