Yerba mate - poznaj naturalne źródło energii i witalności

Jeszcze niedawno sam dźwięk hasła “yerba mate” wywoływał pewną konsternację. Dziś, bogate w kofeinę napary z Ameryki Południowej cieszą się w Polsce coraz większym uznaniem. Co leży u źródła tego fenomenu? Dlaczego yerba stała się dla wielu zamiennikiem kawy czy popularnych “energetyków”? Zapraszamy do lektury!
2021-02-20 00:00
Udostępnij
Yerba mate - poznaj naturalne źródło energii i witalności

 

Yerba mate – co to jest i skąd pochodzi?

Yerba mate to napar na bazie zmielonych listków ostrokrzewu paragwajskiego. Tropikalna roślina zawiera korzystne dla zdrowia związki i wyróżnia się dużą zawartością kofeiny. Specyficzne warunki uprawy sprawiają, że zasięg jej występowanie obejmuje wąski podzwrotnikowy pas pogranicza Argentyny, Paragwaju i Brazylii. Właśnie w tych krajach napary są spożywane przez znaczną część mieszkańców i cieszą się większą popularnością niż kawa. Przez wiele wieków była to sława lokalna. W ostatnich latach, yerba mate zaczęła zdobywać uznanie także w innych częściach świata. Pyszne i pobudzające napary docenili również Polacy. Od niedawna należymy do europejskiej czołówki jeśli chodzi o ich spożycie!

Nie tylko pobudzenie, czyli kilka słów o właściwościach yerba mate.

Mówiąc o właściwościach yerba mate, najczęściej wspomina się o wysokiej zawartości kofeiny. Mate wykazuje jednak jeszcze szereg innych pożytecznych cech. Nic dziwnego, że powszechnie określa się go jako zdrowszą alternatywę dla kawy. Co za tym przemawia? Przede wszystkim spory potencjał antyoksydacyjny. Yerba zawiera więcej przeciwutleniaczy nawet od zielonej herbaty, co może przełożyć się na poprawę odporności i spowolnienie procesu starzenia komórek. Kolejna kwestia to obecność witamin i mikroelementów, w tym m.in. magnezu, wapnia, żelaza czy krzemu. Nie można zapomnieć też o wpływie na metabolizm. Yerba mate stymuluje procesy trawienne, przez co chętnie sięgają po nią osoby na diecie odchudzającej. Niezależnie, które z cennych właściwości mate odpowiadają Waszym potrzebom, musicie jej spróbować! Jak się do tego zabrać i gdzie zrobić zakupy? Tym zajmiemy się w dalszej części tekstu!

Sklep MateMundo.pl. Wszystko, czego potrzebujesz by spróbować yerby!

Gdzie kupić yerba mate i jak zacząć przygodę? Najlepiej zajrzeć do sklepu internetowego MateMundo.pl. Znajdziesz tam niezbędne akcesoria, w tym bombille (specjalne rurki filtrujące napar), naczynka (w tym tykwy, cuie i naczynka z drewna palo santo) i oczywiście samą yerba mate w różnych wariacjach i gatunkach. Jeżeli będziesz mieć trudności z podjęciem decyzji, wybierz któryś zestaw do yerba mate, zawierający wszystko, co potrzebne by bez przeszkód cieszyć się naturalnym pobudzeniem w południowoamerykańskim stylu!

undefined