fit.pl mobile logo

Yerba mate - poznaj naturalne źródło energii i witalności

Jeszcze niedawno sam dźwięk hasła “yerba mate” wywoływał pewną konsternację. Dziś, bogate w kofeinę napary z Ameryki Południowej cieszą się w Polsce coraz większym uznaniem. Co leży u źródła tego fenomenu? Dlaczego yerba stała się dla wielu zamiennikiem kawy czy popularnych “energetyków”? Zapraszamy do lektury!

 

Yerba mate – co to jest i skąd pochodzi?

Yerba mate to napar na bazie zmielonych listków ostrokrzewu paragwajskiego. Tropikalna roślina zawiera korzystne dla zdrowia związki i wyróżnia się dużą zawartością kofeiny. Specyficzne warunki uprawy sprawiają, że zasięg jej występowanie obejmuje wąski podzwrotnikowy pas pogranicza Argentyny, Paragwaju i Brazylii. Właśnie w tych krajach napary są spożywane przez znaczną część mieszkańców i cieszą się większą popularnością niż kawa. Przez wiele wieków była to sława lokalna. W ostatnich latach, yerba mate zaczęła zdobywać uznanie także w innych częściach świata. Pyszne i pobudzające napary docenili również Polacy. Od niedawna należymy do europejskiej czołówki jeśli chodzi o ich spożycie!

Nie tylko pobudzenie, czyli kilka słów o właściwościach yerba mate.

Mówiąc o właściwościach yerba mate, najczęściej wspomina się o wysokiej zawartości kofeiny. Mate wykazuje jednak jeszcze szereg innych pożytecznych cech. Nic dziwnego, że powszechnie określa się go jako zdrowszą alternatywę dla kawy. Co za tym przemawia? Przede wszystkim spory potencjał antyoksydacyjny. Yerba zawiera więcej przeciwutleniaczy nawet od zielonej herbaty, co może przełożyć się na poprawę odporności i spowolnienie procesu starzenia komórek. Kolejna kwestia to obecność witamin i mikroelementów, w tym m.in. magnezu, wapnia, żelaza czy krzemu. Nie można zapomnieć też o wpływie na metabolizm. Yerba mate stymuluje procesy trawienne, przez co chętnie sięgają po nią osoby na diecie odchudzającej. Niezależnie, które z cennych właściwości mate odpowiadają Waszym potrzebom, musicie jej spróbować! Jak się do tego zabrać i gdzie zrobić zakupy? Tym zajmiemy się w dalszej części tekstu!

Sklep MateMundo.pl. Wszystko, czego potrzebujesz by spróbować yerby!

Gdzie kupić yerba mate i jak zacząć przygodę? Najlepiej zajrzeć do sklepu internetowego MateMundo.pl. Znajdziesz tam niezbędne akcesoria, w tym bombille (specjalne rurki filtrujące napar), naczynka (w tym tykwy, cuie i naczynka z drewna palo santo) i oczywiście samą yerba mate w różnych wariacjach i gatunkach. Jeżeli będziesz mieć trudności z podjęciem decyzji, wybierz któryś zestaw do yerba mate, zawierający wszystko, co potrzebne by bez przeszkód cieszyć się naturalnym pobudzeniem w południowoamerykańskim stylu!

undefined

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl